Banner 980x90
Kategorijas Izvēlne

Tūrisma informācija

Meklēšanas rezultāti

Kārķu evanģēliski luteriskā baznīca

Kārķu evanģēliski luteriskā baznīca

"Nameji", Kārķu pagasts, Valkas novads, LV-4716
Komentāri
Kārķu evanģēliski luteriskā baznīca uzcelta 2002. gadā pie barona kapiem. Kārķu dievnams celts kā Ērģemes baznīcas filiālbaznīca 1779. gadā, bet 1823. gadā to slēdza. Kārķu draudze atjaunota 1994. gadā, bet tā kā savas baznīcas tai nebija, draudze sāka risināt jautājumu par baznīcas celtniecību.
Vijciema Evaņģēliski luteriskā baznīca

Vijciema Evaņģēliski luteriskā baznīca

Vijciema pagasts, Valkas novads, LV-4733
Komentāri
Vijciema Evaņģēliski luteriskā baznīca ir viena no astoņām Latvijā esošajām koka dēlīšu apšuvuma baznīcām, kas celta 1852. gadā. Šeit atrodas republikas nozīmes mākslas pieminekļi - altāris un kokā gleznota altārglezna "Svētais vakarēdiens".
Etnogrāfiskā sēta "Ielīcas"

Etnogrāfiskā sēta "Ielīcas"

"Ielīcas", Vijciema pagasts, Valkas novads (Valkas-Smiltenes šosejas malā)
Komentāri
18.-19. gadsimta Vidzemes zemnieku sēta „Ielīcas” ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, kurš savu atdzimšanu ir sācis 2006. gadā. „Ielīcas” atrodas Valkas novada Vijciema pagastā. 
Ērģemes Livonijas ordeņa pilsdrupas

Ērģemes Livonijas ordeņa pilsdrupas

Vītolu iela 6, Ērģeme, Ērģemes pagasts, LV-4711
Komentāri
Ērģemes pilsdrupas ir valsts nozīmes vēstures un arheoloģijas piemineklis. Pirmo reizi rakstos pils minēta 1323. gada maijā. Celta ap 1320. gadu, pēc Livonijas ordeņa mestra Gerhards fon Jockes rīkojuma. Par to liecina jaunākā Livonijas hronika, ka Ērģemes pilī slēgts miera līgums starp Livonijas orderi un Lietuvas dižkunigaitu.
Vijciema
čiekurkalte

Vijciema čiekurkalte

Mežmuiža, Vijciema pagasts, Valkas novads, LV-4733
Komentāri
Vijciema Čiekurkalte ir viena no vecākajām Latvijā, kurā vel joprojām tiek izmantotas 100 gadus vecās oriģinālās iekārtas. 19. gadsimta beigās, kad Ziemeļvidzemi, sevišķi Vijciema apkārtni, skāra plaši meža ugunsgrēki, bija jādomā kā mežu atjaunot. 

Rezultāti kartē