Rotaslietu galvenais mērķis ir izcelt sievietes dabīgo skaistumu un ļaut sievietei sajusties par sevi pārliecinātai. Lai arī rotaslietas mēdz būt gan piemērotas svētku notikumiem, gan arī ikdienas darbiem, tās ļauj sievietēm sajusties skaistām un sapucētām. Latvijas rotaslietu zīmols Nela Gems rada rotaslietas, kas ļaus mirdzēt spožāk katrai sievietei.
Dambju jeb Gravas dižozols ir aptuveni 400 gadus vecs, viens no pašiem resnākajiem dižozoliem Latvijā (šobrīd septītais resnākais dižozols Latvijā), kas izaudzis 21 metra augstumā. Varenais ozols atrodas ainaviski ļoti skaistā vietā, netālu no Burtnieku ezera un baznīcas. Ozols ir īpašs gan pateicoties tā stumbra apkārtmēram, gan neparasti milzīgo virszemes sakņu sistēmu dēļ.
Latvija ir mājvieta daudzām viduslaiku pilīm un muižām, un vairākām no tām celšanas gads tiek datēts ar krustnešu ienākšanu Baltijā. Viena no tādām ir arī Livonijas ordeņa Cēsu mūra pils, kuras celtniecība tika uzsākta pirms 1218. gada; mūsdienās Cēsu pilsdrupas ir iespaidīgākais un vislabāk saglabājies drupu ansamblis Latvijā.
Vestienas muižas kungu māja atrodas Madonas novada Vestienas pagastā. 18. gadsimta vidū vērienīgais Vestienas muižas komplekss uzcelts uz skanstes, ko ietvēra ar ūdeni pildītu aizsarggrāvju sistēma, savukārt pati muiža pirmo reizi vēstures avotos minēta jau 1452. gadā, un saukta "Heinricha Tolka muiža pie apcietinājuma". Vestienas muižas kungu mājas telpās kopš 1960. gada atrodas pamatskola.
Aptuveni 12 kilometrus garā Dauģēnu dabas taka iesākas atpūtas vietā iepretim Skaņākalna klintij (Skaņākalna dabas parkā) un beidzas pie Ramatas upes ietekas Salacā, un tādējādi ir garākā labiekārtotā dabas taka Latvijā. To var izstaigāt ar kājām, ar iespēju atsevišķos posmos izmantot velosipēdu; takā ir astoņas labiekārtotas atpūtas vietas, kuras var izmantot arī laivotāji.
1732. gadā celtā Ungurmuižas kungu māja atrodas Gaujas nacionālā parka teritorijā – Pārgaujas novada Raiskuma pagasta Unguros – un šobrīd tā ir vienīgā baroka koka celtne Latvijā. Muiža, harmonisks koka ēku ansamblis, kas atrodas netālu no Ungura ezera, nepilnus divus gadsimtus piederēja Kampenhauzenu dzimtai, un mūsdienās ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Unikāls ir kungu mājas interjers, ko papildina oriģināli sienas gleznojumiem no 18. gadsimta.
Ogres novada Suntažu pagasta Suntažos blakus Mazās Juglas upei atrodas 18. gadsimtā celtā Suntažu muižas kungu māja, kurā jau kopš 1920. gada darbojas skola. Muižas apbūves kompleksā ietilpst arī saimniecības ēkas un parks. Suntažu muižas pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.
Staiceles lauku teritorijā, nedaudz uz Igaunijas pusi atrodas aizsargājamā dabas teritorija Planču purvs –, kas ir augstais purvs un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta daļa. Izbaudīt klusumu, tīro gaisu un neskartās purva ainavas iespējams, izstaigājot apmēram puskilometru garo laipu taku. Gar takas malām izvietotie informatīvie stendi stāsta par augiem, purva veidošanos un šeit sastopamajiem dzīvniekiem un putniem – arī Braila rakstā.
Iezīmējot Siguldu kā tūrisma galamērķi un īpašu vietu pasaules kartē, šogad līdz 17. martam no plkst. 18.00 līdz 23.00 Gūtmaņala tiek izgaismota zaļā krāsā. Iesaistoties starptautiskā "Global greening" projektā un atzīmējot īru nacionālos svētkus, Svētā Patrika dienu, Siguldas novada pašvaldība pievienojusies izgaismošanas iniciatīvai, kurā ik gadu piedalās turpat 300 pasaules slaveni vēsturiski objekti un ikoniskas vietas vairāk nekā 40 valstīs.
Vēlāko laiku Mārcienas muižas pils, kas tika celta 1830. gadā, atradās tagadējā Madonas novada Mārcienas pagasta teritorijā. Pils nezināmu iemeslu dēļ tika nodedzināta divdesmitā gadsimta sākumā un līdz mūsdienām nav saglabājusies; pastāv nostāsti, ka to 1918. gadā aizdedzinājis pats īpašnieks barons fon Maidels, kurš pēc tam nošāvies.