Etnogrāfiskā sēta "Ielīcas"

18.-19. gadsimta Vidzemes zemnieku sēta „Ielīcas” ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, kurš savu atdzimšanu ir sācis 2006. gadā. „Ielīcas” atrodas Valkas novada Vijciema pagastā. 

18.-19. gadsimta Vidzemes zemnieku sēta „Ielīcas” ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, kurš savu atdzimšanu ir sācis 2006. gadā. „Ielīcas” atrodas Valkas novada Vijciema pagastā. 

„Ielīcas” ir unikāla zemnieku sēta, kurā ietilpst šim novadam raksturīgu celtņu pilns komplekss: dzīvojamā māja, pirts ar vaļinieku istabiņu trīs klētis, kūts, pūne, stallis ar lopbarības telpām, rija, ratnīca, pagrabs. Ēkas izvietotas Ziemeļvidzemei raksturīgā pagalmu sistēmā. Ēkas saglabājušas daudzas senlaicīgas konstruktīvas detaļas – akmens paviļu pamatus, kaķētu apaļkoku guļbūves sienas krusta pakšos, baļķu zelmeņus, jumtu ar iežmaugu konstrukciju, apaļkoku grīdas un griestus. Vairāku ēku celšanā kā vienīgais darba rīks lietots cirvis. „Ielīcu” patreizējās ēkas celtas laikā no 18. gadsimta II puses līdz 19. gadsimta beigām, bet saglabājušas sevī kultūrvēsturiski daudz senākus elementus. Līdz ar to „Ielīcu” ēkas atspoguļo vismaz 300-400 gadu ilgu latviešu tautas celtniecības attīstības periodu. Ielīcās uzņemta arī filma “Pūt vējiņi”.

Adrese: "Ielīcas", Vijciema pagasts, Valkas novads (Valkas-Smiltenes šosejas malā)
Tālrunis: +371 29461673
Mājaslapa: www.visit.valka.lv
E-pasts: baiba.pedraudze@gmail.com
GPS koordinātes: 57.6577915, 26.0017028

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)