Banner 980x90
Kategorijas Izvēlne

Tūrisma informācija

Meklēšanas rezultāti

Senlatviešu
karavīrs - piemineklis 1919. gada Brīvības cīņās kritušajiem

Senlatviešu karavīrs - piemineklis 1919. gada Brīvības cīņās kritušajiem

"Meža kapi", Varoņu iela, Valka
Komentāri
1919. gadā Latvijas Brīvības cīņās par kritušo Valmieras kājnieku pulka karavīru brāļu kapi. Piemineklis atklāts 1922.gada 1.oktobrī, tas bija Latvijas provincē pirmais lielākais mākslinieciski veidotais piemineklis, kas uzcelts 1. Pasaules kara un Brīvības cīņu piemiņai. 
Kārķu evanģēliski luteriskā baznīca

Kārķu evanģēliski luteriskā baznīca

"Nameji", Kārķu pagasts, Valkas novads, LV-4716
Komentāri
Kārķu evanģēliski luteriskā baznīca uzcelta 2002. gadā pie barona kapiem. Kārķu dievnams celts kā Ērģemes baznīcas filiālbaznīca 1779. gadā, bet 1823. gadā to slēdza. Kārķu draudze atjaunota 1994. gadā, bet tā kā savas baznīcas tai nebija, draudze sāka risināt jautājumu par baznīcas celtniecību.
Valkas Vissvētās Dievmātes Ibērijas ikonas pareizticīgo baznīca

Valkas Vissvētās Dievmātes Ibērijas ikonas pareizticīgo baznīca

Ausekļa iela 14, Valka
Komentāri
Valkas Vissvētās Dievmātes Ibērijas ikonas pareizticīgo baznīcas būvniecība pabeigta 2005. gadā (arhitekte Lija Kukele). Pirms celtniecības zemi, kur tagad atrodas baznīca, svētīja Rīgas metropolīts. 
Vijciema Evaņģēliski luteriskā baznīca

Vijciema Evaņģēliski luteriskā baznīca

Vijciema pagasts, Valkas novads, LV-4733
Komentāri
Vijciema Evaņģēliski luteriskā baznīca ir viena no astoņām Latvijā esošajām koka dēlīšu apšuvuma baznīcām, kas celta 1852. gadā. Šeit atrodas republikas nozīmes mākslas pieminekļi - altāris un kokā gleznota altārglezna "Svētais vakarēdiens".
Valkas
- Lugažu Evaņģēliski luteriskā baznīca

Valkas - Lugažu Evaņģēliski luteriskā baznīca

Rīgas iela 9, Valka, LV-4701
Komentāri
Valkas - Lugažu Evaņģēliski luteriskā baznīca atrodas pašā Valkas centrā, Raiņa un Rīgas ielu krustojumā. Pirmo reizi baznīcas vārds vēstures avotos parādās 1477. gadā. Stilistiski tā būvēta kā bazilikas tipa baznīca – vienkārša un askētiska, jo tas bija lauku dievnams. 
Brīvdabas
estrāde

Brīvdabas estrāde

Rūjienas un Varoņu ielas stūris, Valka
Komentāri
Valkas rietumos Pedeles upes ielejā atrodas brīvdabas estrāde. Vieta ir zīmīga ar to, ka skatuvi no skatītāju vietām atdala cauri Valkas pilsētai plūstošā Pedeles upe. 
Pedeles dabas taka

Pedeles dabas taka

Sēlijas iela (tilta kreisā puse), Valka
Komentāri
Pedeles dabas taka ved gar mūžīgās robežšķērsotājas Pedeles upes krastiem. Taka turpinās pāri robežai un iekļauj kaimiņpilsētas atpūtas takas un upes pludmales joslu.
Etnogrāfiskā sēta "Ielīcas"

Etnogrāfiskā sēta "Ielīcas"

"Ielīcas", Vijciema pagasts, Valkas novads (Valkas-Smiltenes šosejas malā)
Komentāri
18.-19. gadsimta Vidzemes zemnieku sēta „Ielīcas” ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, kurš savu atdzimšanu ir sācis 2006. gadā. „Ielīcas” atrodas Valkas novada Vijciema pagastā. 
Valkas pilsētas kultūras nams

Valkas pilsētas kultūras nams

E. Dārziņa iela 8, Valka, LV-4701
Komentāri
Valkas pilsētas kultūras nama ēkas būvniecība pabeigta 1927. gadā. Arhitekta Augusta Raistera projektētais nams veidots neoklektisma stilā un ir viens no 1920. - 1930. gadu izcilākajiem sabiedrisko celtņu piemēriem Ziemeļvidzemē.
Ērģemes Livonijas ordeņa pilsdrupas

Ērģemes Livonijas ordeņa pilsdrupas

Vītolu iela 6, Ērģeme, Ērģemes pagasts, LV-4711
Komentāri
Ērģemes pilsdrupas ir valsts nozīmes vēstures un arheoloģijas piemineklis. Pirmo reizi rakstos pils minēta 1323. gada maijā. Celta ap 1320. gadu, pēc Livonijas ordeņa mestra Gerhards fon Jockes rīkojuma. Par to liecina jaunākā Livonijas hronika, ka Ērģemes pilī slēgts miera līgums starp Livonijas orderi un Lietuvas dižkunigaitu.

Rezultāti kartē