Valkas - Lugažu Evaņģēliski luteriskā baznīca

Valkas - Lugažu Evaņģēliski luteriskā baznīca atrodas pašā Valkas centrā, Raiņa un Rīgas ielu krustojumā. Pirmo reizi baznīcas vārds vēstures avotos parādās 1477. gadā. Stilistiski tā būvēta kā bazilikas tipa baznīca – vienkārša un askētiska, jo tas bija lauku dievnams. 

Baznīcas izskatā atpazīstami vairāki stili, kas izriet no vairākkārtējām pēckara seku atjaunošanām. Baznīcas priekšdaļā vērojamas klasicisma un baroka iezīmes. Mūsdienās baznīca pilda dievnama funkcijas, bet tās tornis kalpo arī kā pilsētas skatu tornis, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Valku-Valgu - vienu pilsētu divās valstīs.

Adrese: Rīgas iela 9, Valka, LV-4701
Tālrunis: +371 29633822
Mājaslapa: www.valkas.lelb.lv
E-pasts: baznica@valka.lv
GPS koordinātes: 57.7761762, 26.0207721

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)