Tūrisma informācija

 • Valkas - Lugažu Evaņģēliski luteriskā baznīca

  Valkas
- Lugažu Evaņģēliski luteriskā baznīca

  Valkas - Lugažu Evaņģēliski luteriskā baznīca atrodas pašā Valkas centrā, Raiņa un Rīgas ielu krustojumā. Pirmo reizi baznīcas vārds vēstures avotos parādās 1477. gadā. Stilistiski tā būvēta kā bazilikas tipa baznīca – vienkārša un askētiska, jo tas bija lauku dievnams. 

 • Valkas novadpētniecības muzejs

  Valkas
novadpētniecības muzejs

  Valkas novadpētniecības muzejs dibināts 1970. gadā. Ēka celta no 1850. līdz 1853. gadam Vidzemes draudžu skolotāju semināram.

 • Valkas pilsētas kultūras nams

  Valkas
pilsētas kultūras nams

  Valkas pilsētas kultūras nama ēkas būvniecība pabeigta 1927. gadā. Arhitekta Augusta Raistera projektētais nams veidots neoklektisma stilā un ir viens no 1920. - 1930. gadu izcilākajiem sabiedrisko celtņu piemēriem Ziemeļvidzemē.

 • Pedeles dabas taka

  Pedeles
dabas taka

  Pedeles dabas taka ved gar mūžīgās robežšķērsotājas Pedeles upes krastiem, no Putraskalna lapenes paveras skats uz Valku-Valgu: vienu pilsētu divās valstīs. Taka turpinās pāri robežai un iekļauj kaimiņpilsētas atpūtas takas un upes pludmales joslu.

 • Valkas Vissvētās Dievmātes Ibērijas ikonas pareizticīgo baznīca

  Valkas
Vissvētās Dievmātes Ibērijas ikonas pareizticīgo baznīca

  Valkas Vissvētās Dievmātes Ibērijas ikonas pareizticīgo baznīcas būvniecība pabeigta 2005. gadā (arhitekte Lija Kukele). Pirms celtniecības zemi, kur tagad atrodas baznīca, svētīja Rīgas metropolīts.

 • Senlatviešu karavīrs - piemineklis 1919. gada Brīvības cīņās kritušajiem

  Senlatviešu
karavīrs - piemineklis 1919. gada Brīvības cīņās kritušajiem

  Tas bija Latvijas provincē pirmais lielākais mākslinieciski veidotais piemineklis, kas uzcelts 1. Pasaules kara un Brīvības cīņu piemiņai. Piemineklis atklāts 1922. gada 1. oktobrī.

 • Brīvdabas estrāde

  Brīvdabas
estrāde

  Valkas rietumos starp kokiem, zālienu un Pedeles upes senleju izvietota brīvdabas dziesmu un deju svētku estrāde. Vieta ir zīmīga ar to, ka estrādi un skatītāju vietas atdala cauri Valkas pilsētai plūstošā Pedeles upe.

 • Vijciema čiekurkalte

  Vijciema
čiekurkalte

  19. gs. beigās, kad Ziemeļvidzemi skāra lielas vētras un plaši meža ugunsgrēki, bija jādomā, kā mežu atjaunot. Tika nolemts šajā apkārtnē celt čiekuru kalti, kura nodrošinātu meža sēšanai nepieciešamo sēklu apjomu.