Kategorijas Izvēlne

Tūrisma informācija

Meklēšanas rezultāti

Kārķu
evanģēliski luteriskā baznīca

Kārķu evanģēliski luteriskā baznīca

"Nameji", Kārķu pagasts, Valkas novads
Komentāri
Kārķu evanģēliski luteriskā baznīca uzcelta 2002. gadā pie barona kapiem. Kārķu dievnams celts kā Ērģemes baznīcas filiālbaznīca 1779. gadā, bet 1823. gadā to slēdza. Kārķu draudze atjaunota 1994. gadā, bet tā kā savas baznīcas tai nebija, draudze sāka risināt jautājumu par baznīcas celtniecību.
Vijciema
Evaņģēliski luteriskā baznīca

Vijciema Evaņģēliski luteriskā baznīca

Vijciema pagasts, Valkas novads
Komentāri
Vijciema Evaņģēliski luteriskā baznīca ir viena no astoņām Latvijā esošajām koka dēlīšu apšuvuma baznīcām, kas celta 1852. gadā. Šeit atrodas republikas nozīmes mākslas pieminekļi - altāris un kokā gleznota altārglezna "Svētais vakarēdiens".
Etnogrāfiskā
sēta "Ielīcas"

Etnogrāfiskā sēta "Ielīcas"

"Ielīcas", Vijciema pagasts, Valkas novads
Komentāri
Etnogrāfiskā sēta "Ielīcas" ir 18. - 19. gs. zemnieku sēta, kurā ietilpst koka ēku komplekss Ziemeļvidzemei raksturīgā pagalmu sistēmā.
Ērģemes
Livonijas ordeņa pilsdrupas

Ērģemes Livonijas ordeņa pilsdrupas

Ērģeme, Ērģemes pagasts, Valkas novads
Komentāri
Ērģemes Livonijas ordeņa pilsdrupas atrodas Ērģemes pagasta centrā. Livonijas ordeņa pils vēstures avotos minēta 1422. gadā, bet, iespējams, tā celta 14. gs. pirmajā pusē pēc Livonijas ordeņa mestra Gerharda fon Jocke rīkojuma. Pils bijusi slēgta vientrakta būve ar diviem apaļiem aizsardzības torņiem ap kvadrātveida iekšējo pagalmu.
Vijciema
čiekurkalte

Vijciema čiekurkalte

Mežmuiža, Vijciema pagasts, Valkas novads, LV-4733
Komentāri
Vijciema Čiekurkalte ir viena no vecākajām Latvijā, kurā vel joprojām tiek izmantotas 100 gadus vecās oriģinālās iekārtas. 19. gadsimta beigās, kad Ziemeļvidzemi, sevišķi Vijciema apkārtni, skāra plaši meža ugunsgrēki, bija jādomā kā mežu atjaunot. 

Rezultāti kartē