Ērģemes Livonijas ordeņa pilsdrupas

Ērģemes Livonijas ordeņa pilsdrupas atrodas Ērģemes pagasta centrā. Livonijas ordeņa pils vēstures avotos minēta 1422. gadā, bet, iespējams, tā celta 14. gs. pirmajā pusē pēc Livonijas ordeņa mestra Gerharda fon Jocke rīkojuma. Pils bijusi slēgta vientrakta būve ar diviem apaļiem aizsardzības torņiem ap kvadrātveida iekšējo pagalmu.

Pils katra mala bijusi 96 m gara, mūru biezums 2 m un torņa apjomi apmēram 2 stāvu augstumā. Pils kalpoja kā spēcīgs cietoksnis Livonijas ordeņvalsts austrumu robežu aizsardzībai un kā Livonijas ordeņa mestra priekšpils Cēsu pilij. Pils neglābjami sabruka Lielā Ziemeļu kara laikā pēc Omuļu jeb Hummeļu kaujas 1702. gada 5. jūlijā, kad to uzspridzināja zviedru karavīri.

Adrese: Ērģeme, Ērģemes pagasts, Valkas novads
Mājas lapa: http://www.visit.valka.lv
GPS koordinātes: 57.803676, 25.821428

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)