Banner 980x90
Kategorijas Izvēlne

Tūrisma informācija

Meklēšanas rezultāti

Senlatviešu
karavīrs - piemineklis 1919. gada Brīvības cīņās kritušajiem

Senlatviešu karavīrs - piemineklis 1919. gada Brīvības cīņās kritušajiem

"Meža kapi", Varoņu iela, Valka
Komentāri
1919. gadā Latvijas Brīvības cīņās par kritušo Valmieras kājnieku pulka karavīru brāļu kapi. Piemineklis atklāts 1922.gada 1.oktobrī, tas bija Latvijas provincē pirmais lielākais mākslinieciski veidotais piemineklis, kas uzcelts 1. Pasaules kara un Brīvības cīņu piemiņai. 
Valkas Vissvētās Dievmātes Ibērijas ikonas pareizticīgo baznīca

Valkas Vissvētās Dievmātes Ibērijas ikonas pareizticīgo baznīca

Ausekļa iela 14, Valka
Komentāri
Valkas Vissvētās Dievmātes Ibērijas ikonas pareizticīgo baznīcas būvniecība pabeigta 2005. gadā (arhitekte Lija Kukele). Pirms celtniecības zemi, kur tagad atrodas baznīca, svētīja Rīgas metropolīts. 
Valkas
- Lugažu Evaņģēliski luteriskā baznīca

Valkas - Lugažu Evaņģēliski luteriskā baznīca

Rīgas iela 9, Valka, LV-4701
Komentāri
Valkas - Lugažu Evaņģēliski luteriskā baznīca atrodas pašā Valkas centrā, Raiņa un Rīgas ielu krustojumā. Pirmo reizi baznīcas vārds vēstures avotos parādās 1477. gadā. Stilistiski tā būvēta kā bazilikas tipa baznīca – vienkārša un askētiska, jo tas bija lauku dievnams. 
Brīvdabas
estrāde

Brīvdabas estrāde

Rūjienas un Varoņu ielas stūris, Valka
Komentāri
Valkas rietumos Pedeles upes ielejā atrodas brīvdabas estrāde. Vieta ir zīmīga ar to, ka skatuvi no skatītāju vietām atdala cauri Valkas pilsētai plūstošā Pedeles upe. 
Pedeles dabas taka

Pedeles dabas taka

Sēlijas iela (tilta kreisā puse), Valka
Komentāri
Pedeles dabas taka ved gar mūžīgās robežšķērsotājas Pedeles upes krastiem. Taka turpinās pāri robežai un iekļauj kaimiņpilsētas atpūtas takas un upes pludmales joslu.
Valkas pilsētas kultūras nams

Valkas pilsētas kultūras nams

E. Dārziņa iela 8, Valka, LV-4701
Komentāri
Valkas pilsētas kultūras nama ēkas būvniecība pabeigta 1927. gadā. Arhitekta Augusta Raistera projektētais nams veidots neoklektisma stilā un ir viens no 1920. - 1930. gadu izcilākajiem sabiedrisko celtņu piemēriem Ziemeļvidzemē.
Valkas novadpētniecības muzejs

Valkas novadpētniecības muzejs

Rīgas 64, Valka, Valkas pilsēta, LV-4701
Komentāri
Valkas novadpētniecības muzejs dibināts 1970. gadā. Muzejs atrodas ēkā, kurā no 1853. līdz 1890. gadam darbojās Jāņa Cimzes (1814-1881) vadītais Vidzemes draudžu skolu skolotāju seminārs.

Rezultāti kartē