Banner 980x90

Veselības apdrošināšana un apmācības – papildu ieguvumi, ko uzņēmumi piedāvā darbiniekiem

Darbs Rīgā bieži ir saistīts ar lielāku konkurenci ne tikai darba ņēmēju vidū, bet arī starp darba devējiem. Tādēļ darba sludinājumos tiek norādīta gan pamatinformācija par amatu, atalgojumu, atrašanās vietu, amata pienākumiem un prasībām amata kandidātiem, gan tādi uzņēmuma piedāvātie papildu bonusi kā veselības apdrošināšana, bezmaksas autostāvvieta, elastīgs darba laiks vai pusdienu līdzmaksājums. 

Cik dažādi var būt uzņēmumu piedāvātie papildus ieguvumi?

Papildu ieguvumu mērķis ir palielināt esošo darbinieku motivāciju un apmierinātību ar darba apstākļiem, samazinot kadru mainību, kā arī pievērst potenciālo amata kandidātu uzmanību uzņēmuma aktuālajām vakancēm. 

Katrs uzņēmums var izvēlēties, vai un kādus papildu ieguvumus vēlas nodrošināt, jo darba tiesiskais regulējums nosaka tikai darba samaksas un piemaksu izmaksas kārtību. Taču, lai arī kādus papildu ieguvumus uzņēmums izvēlēsies piedāvāt saviem darbiniekiem, tiem ir jākompensē ikdienas izdevumi, jānovērš izdegšana un jāuzlabo darbinieku apmierinātība, lojalitāte, kā arī jāuzlabo dzīves kvalitāte, veselība, iesaiste darba kolektīvā vai karjeras attīstībā.

Kādēļ apmācības un karjeras izaugsme ir svarīgs papildus ieguvums?

Viens no galvenajiem aspektiem darbinieku apmierinātības un motivācijas noturēšanā ir karjeras attīstībai nepieciešamo zināšanu un prasmju sniegšana, kas var būtiski celt darbinieka pašnovērtējumu un stresa noturību, saskaroties ar nepazīstamām situācijām. 

Uzņēmuma apmaksāti kvalifikācijas celšanas kursi un semināri ļaus ne tikai efektīvāk pildīt jau uzticētos darba pienākumus, bet arī pilnveidojoties virzīties pa karjeras kāpnēm.

Kādēļ ir būtiski rūpēties par darbinieku veselību un labsajūtu?

Uzņēmumam daļēji uzņemoties rūpes par sporta nodarbību, kvalitatīvu maltīšu, atpūtas un veselības pārbaužu nodrošināšanu, darbiniekam ilgtermiņā tiek saglabāta darba produktivitāte un efektivitāte. 

Jo apmierinātāki ar darba apstākļiem būs darbinieki, jo efektīvāk tie tiks galā ar veicamajiem darba uzdevumiem. Turklāt motivāciju un enerģiju palīdz atgūt arī kvalitatīvas atpūtas pauzes. 

Ja uzņēmumam nav iespējas piedāvāt papildus ieguvumus līdzfinansējuma vai kompensāciju veidā, darbinieku apmierinātību ar darba vidi var celt arī ar ērtas un komfortablas atpūtas telpas iekārtošanu atbilstoši darbinieku vajadzībām.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)