Reorganizētā Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija gatava 1.septembrim

Foto: Pilseta24.lv
Foto: Pilseta24.lv

Veiksmīgi noslēgusies Valkas pamatskolas un Valkas ģimnāzijas reorganizācija, un jaunā skola - Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija - ir gatava 1.septembrim, aģentūru LETA informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Aksana Markoviča.

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāziju turpinās vadīt bijušās Valkas ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga.

Kā ziņots, jaunais skolas nosaukums izvēlēts, lai saglabātu Cimzes kā latviešu un igauņu kultūrnāciju aizsācēja vārdu, lai saglabātu nākamajām paaudzēm Cimzes pedagoģiskā darba mantojumu un saglabātu Valkas vidējās izglītības iestādes nosaukumu, ar kādu tā bija pazīstama senāk un ir pazīstama tagad.

LETA jau informēja, ka, lai nodrošinātu pašvaldības finanšu līdzekļu un materiālo resursu racionālu un efektīvu izmantošanu un izveidotu kvalitatīvu un ilgtspējīgu izglītības iestādi, Valkas novada dome nolēma apvienot Valkas pamatskolu un Valkas ģimnāziju.

Kā aģentūra LETA iepriekš noskaidroja pašvaldībā, skolu apvienošanas rezultātā izveidota jauna izglītības iestāde, kurā mācīsies skolēni no 1. līdz 12.klasei. Līdz ar reorganizāciju vienā iestādē palielināsies izglītojamo skaits un arī klašu piepildījums.