Banner 980x90

Norisināsies Latvijas vērienīgākais vides un zaļā dzīvesveida pasākums "Zaļās jostas vides svētki"

Šo piektdien, 26. maijā, LVM dabas parkā Tērvetē, visas dienas garumā norisināsies Latvijas lielākais vides un zaļā dzīvesveida pasākums "Zaļās jostas vides svētki" . Pasākums tiek veltīts ikvienam zaļi domājošam iedzīvotājam un it īpaši tiem Latvijas  izglītības iestāžu audzēkņiem, kas aktīvi iesaistījās makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas kampaņā “Tīrai Latvijai”. Pasākuma dalībniekus sagaida vairāk nekā 100 vides organizācijas, kas stāstīs, rādīs, mācīs, iesaistīs radošajās darbnīcās un daudzpusīgi iepazīstinās apmeklētājus ar dažādiem veidiem, kā rūpēties par vidi. Pasākuma īpašie viesi grupa “Citi Zēni” un “VEF Rīga” basketbolisti.

"Zaļās jostas vides svētki" tiek rīkoti pateicībā ikvienam, kas ikdienā rūpējas par tīru vidi, saudzē dabu, šķiro atkritumus un sekmē aprites ekonomiku Latvijā. Svētki kļuvuši par Baltijā vērienīgāko ikgadējo vides izziņas pasākumu skolu un ģimeņu auditorijai, kur īpašs uzsvars likts uz videi draudzīgu dzīvesveidu, resursu taupīšanu un atkritumu šķirošanu, dabas daudzveidības izpēti un iepazīstināšanu ar veidiem, kā katrs no mums var rūpēties par dabu ikdienā. Svētkus organizē “Zaļā josta” un AS “Latvijas valsts meži”  “Latvijas Meža dienu 2023” ietvaros, sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību, vides un meža nozares organizācijām un uzņēmumiem. Šī gada pasākuma tēma veltīta meža izziņai.

"Zaļās jostas vides svētki" norisinās 26.05.2023., LVM dabas parka Tērvetē Kurbada zemē, no pulksten 10.00 līdz 17.00. Svinīgā skatuves programma un kampaņas “Tīrai Latvijai” laureātu sveikšana no pulksten 12.00 līdz 14.00.

Pasākuma laikā norisināsies “Zaļā josta” otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībnieku sveikšana un laureātu apbalvošana. Kopā ar AS “Latvijas valsts meži” un Cūkmenu, SIA “Līgatnes Papīrs”, SIA “Pilsētvides Serviss”, PS “Lautus Vide”, “CleanR” un grupu “Citi Zēni” “Zaļā josta” sveiks Latvijas aktīvākos makulatūras vācējus. Savukārt kopā ar AS BAO, “CleanR” un “VEF Rīga” basketbolistiem tiks godināti Latvijas izcilākie izlietoto bateriju vākšanas konkursa laureāti. Dalībniekus sagaida virkne pārsteigumu, dāvanu, pateicību un pats galvenais – iemīļotās grupas “Citi Zēni” muzikālie priekšnesumi un lielisko “VEF Rīga” basketbolistu sportiskais sveiciens.

Visi "Zaļās jostas vides svētkiem" reģistrētie apmeklētāji varēs pasākuma dienā bez maksas apmeklēt LVM dabas parku Tērvetē, kā arī piedalīties vairāk nekā 100 vides un meža izziņas darbnīcās.

Plašāka informācija, svētku programma un pieteikšanās svētkiem atrodama “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv. Pasākums notiek AS “Latvijas valsts meži” rīkoto  “Latvijas Meža dienu 2023” ietvaros. Ieeja pasākumā bez maksas.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)