Lauksaimniekus aicina apgūt zināšanas par medībām

LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centra medību saimniecības vecākais speciālists Juris Šaiters norādīja, ka diskusijās par medību jēgu un lietderību sabiedrība dažkārt aizmirst, ka cilvēka intensīvā saimnieciskā darbība mežā, lauksaimniecībā un zivsaimniecībā ir neatņemama savvaļas dzīvnieku barības bāze. "Dzīvnieki neko nezina par īpašumtiesībām, un katrs jauns sējums vai stādījums noteiktā gada periodā tiem ir ganības. Tieši tādēļ savvaļas dzīvnieki, gluži kā izaugušās lauksaimniecības kultūras vai pareizā vecumā cērtami koki, ir jāmedī, lai to nekontrolēta vairošanās neietekmētu citas tautsaimniecības nozares," norādīja Šaiters.
Viņš arī sacīja, ka jebkuram medniekam jābūt pietiekami izglītotam, lai zinātu, kad, kādu un cik attiecīgās sugas dzīvnieku drīkst nomedīt konkrētā medību platībā.
"Katram zemes īpašniekam ir medību tiesības. Tās var izmantot pats vai nodot medību kolektīvam atbilstoši Medību likuma un medību noteikumu regulējumam. Tādēļ aicinu ikvienu lauku zemju īpašnieku iziet mednieku apmācības, lai zinātu, ko un kā drīkst darīt, lai mazinātu savvaļas dzīvnieku nodarītos postījumus savos īpašumos," sacīja Šaiters.
Meža konsultāciju pakalpojumu centra organizētajās apmācībās līdztekus ekspertiem atsevišķas tēmas māca konkrētu jomu speciālisti. Apmācību ilgums nav mazāks par 40 stundām. Maksa par kursiem ir 170 eiro, šajā summā ietilpst mācību materiāli un praktiskā nodarbība sertificētā šautuvē.
Mednieku un medību vadītāju kursus organizē visā Latvijā pēc interesentu pieprasījuma. Vidzemē - Valmierā, Valkā; Zemgalē - Tukumā, Ozolniekos; Kurzemē - Ventspilī; Latgalē - Daugavpilī. Tiek piedāvātas apmācības arī vidējo profesionālo mācību iestāžu audzēkņiem mācību iestādē uz vietas. Kursi iespējami arī jebkurā citā pilsētā vai pagastā, ja ir pieprasījums un atbilstošs mācīties gribētāju daudzums - minimālais skaits grupā ir desmit cilvēki.
Pieteikties mednieku kursiem iespējams elektroniski LLKC mājaslapas sadaļā "Mežsaimniecība".