Banner 980x90

Kā uzņēmumā optimizēt elektrības izmaksas?

Šobrīd piedzīvojam ievērojamu energoresursu cenu pieaugumu, un patērētājus māc bažas ne tikai par tuvojošos apkures sezonu, bet arī jau tagad iespaidīgajiem elektrības rēķiniem. Ne tikai mājsaimniecības, bet arī uzņēmumi, kuru elektrības patēriņš visbiežāk ir ļoti augsts, meklē risinājumus, kā optimizēt ar elektrību saistītās izmaksas. Tāpēc esam apkopojuši dažus noderīgus padomus.

Elektrības patēriņa samazināšana

Meklējot risinājumus, kā uzņēmumā samazināt elektrības izmaksas, pavisam noteikti ir vērts sākt ar paša resursa patēriņa samazināšanu. Protams, var šķist, ka uzņēmumā tas nemaz nav iespējams, taču, pat ja nepieciešams ražot un nodrošināt preces un pakalpojumus, ir iespējams samazināt elektrības patēriņu, neietekmējot to kvalitāti. 

  • Patēriņa paradumu maiņa
    Mūsdienās elektrība ir tik izplatīts un visur esošs resurss, ka tai īpaši nepievēršam uzmanību, kas, iespējams, ir viens no iemesliem, kādēļ rodas neefektīvs elektrības patēriņš. Atbildīga patēriņa kultūra uzņēmumā ir viens no galvenajiem priekšnosacījumiem, kas var palīdzēt optimizēt elektrības patēriņu un līdz ar to arī elektrības rēķinu. Taču, lai to sekmīgi paveiktu, ir nepieciešams iesaistīt uzņēmuma darbiniekus. Tieši viņi ir tie cilvēki, kuri spēlē vienu no būtiskākajām lomām, lai novērstu to, ka elektrība birojā vai ražotnē tiek patērēta nelietderīgi. Tāpēc ir svarīgi rūpēties ar atbildīgu patēriņa kultūru uzņēmumā un darbiniekiem atgādināt par būtiskākajiem elektrības taupīšanas faktoriem ikdienā. Tajā skaitā gaismas izslēgšanu telpās, kurās neviens neatrodas, tikai konkrētas telpas zonas apgaismošanu, ja vien tas iespējams, kā arī ierīču atvienošanu no elektrotīkla, ja tās netiek izmantotas.
  • Uzņēmuma energoefektivitātes uzlabošana
    Tā kā arī nākotnes resursu izmaksas ir ļoti grūti prognozēt, ir vērts jau tagad izdarīt visu iespējamo, lai tās samazinātu. Uzņēmuma telpu un iekārtu energoefektivitāte ir viens no aspektiem, par kuru pavisam noteikti padomāt. Protams, energotaupīgas iekārtas, ražošanas līniju, apkures un apgaismes sistēmu modernizācija, kā arī ēku siltināšana prasa diezgan lielas investīcijas, taču sniedz iespēju ilgtermiņā optimizēt ne tikai elektrības, bet arī citu resursu patēriņu.

Ieguldījumi “zaļajā enerģijā”

Uzņēmumiem, kuri ikdienā saskaras ar lielu elektrības patēriņu un līdz ar to arī izmaksām, tālredzīgs risinājums ir atjaunīgās enerģijas izmantošana. Piemēram, saules paneļi ir lielisks veids, kā ilgtermiņā samazināt elektrības izmaksas. Tāpat saules enerģija nodrošina lielāku neatkarību no kopējā elektrotīkla un elektrības cenu svārstībām biržā. Vērts pieminēt, ka šis elektroapgādes risinājums ne vien dod iespēju optimizēt izmaksas, bet arī pozicionēt uzņēmumu kā videi draudzīgu, tādējādi uzlabojot tā tēlu gan klientu, gan investoru un sadarbības partneru acīs.

Līgumu pārskatīšana ar elektrības tirgotāju

Viens no būtiskākajiem aspektiem, kas var ietekmēt efektīvu elektrības patēriņu uzņēmumā, ir tā vajadzībām atbilstoša elektroenerģijas pakalpojumu sniedzēja izvēle. Ar laiku uzņēmuma vajadzības var mainīties, tāpēc, ja ilgstoši izmantojat kāda konkrēta elektrības tirgotāja pakalpojumus, pārliecinieties, ka tie atbilst jūsu uzņēmuma reālajām vajadzībām un patēriņam. Ikvienam patērētājam ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko elektrības tirgotāju, tāpēc ir vērts pārskatīt dažādu elektrības tirgotāju piedāvājumus un izvēlēties uzņēmumam piemērotāko un izdevīgāko variantu.

 

Uzziniet vairāk par iespēju biznesa klientiem iegādāties elektrību un ierīkot saules elektrostaciju sadarbībā ar SIA “Ignitis Latvija”.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu