Kā atsvaidzināt attiecības un atkal kļūt par laimīgu ģimenes pāri?

Attiecības nedarbojas autopilotā – nereti ir jāpieliek pūles, lai tās būtu veiksmīgas, sakārtotas un laimīgas. Bieži vien pāri, kas jau ilgstoši ir attiecībās, ieslīgst rutīnā. 

Vai tev ir pazīstams scenārijs, kad jūs abi pārnākat mājās no darba, paēdat vakariņas, ieslīgstat dīvānā un skatāties televīziju, līdz dodaties pie miera? Un tā no dienas dienā. Šādos brīžos jūs vairāk esat dzīvokļa biedri nevis laimīgs ģimenes pāris. Kā atjaunot dzirkstelīti un ieviest nedaudz romantikas jūsu ikdienas dzīvē? Piedāvājam sekot pieciem vērtīgiem padomiem, kas var uzlabot jūsu rutīnā ieslīgušās attiecības.

#1 Sarunājies ar savu partneri

Izklausās tik vienkārši, vai ne? Bet tas patiešām darbojas! Sarunas palīdz satuvināties un uzzināt jaunas lietas vienam par otru. Jo vairāk runāsi ar savu otro pusīti par ikdienišķām lietām, jo vieglāk tev būs sarunāties arī par nopietnākām tēmām, piemēram, par savām vajadzībām un vēlmēm. Sāciet nelielu sarunu vakariņu laikā par to, kā pagāja jūsu diena, un dariet to katru dienu, padarot šīs sarunas par prioritāti.

Nākamais līmenis ir sarunāties par dziļākām un nopietnākām tēmām. Runājiet par savām bailēm, ambīcijām un attiecībām. Tāpat jūs varat atcerēties, kā iemīlējāties viens otrā, un runāt par šīm jūtām. Arī sarunas par jautrām lietām, ko esat paveikuši iepriekš, stiprinās saikni starp jums abiem. Ja vēlies aicināt savu partneri uz atklātu sarunu, tad vari uzdot tādus jautājumus kā "Par ko tu dzīvē esi visvairāk pateicīgs?" vai "Kādas ir tavas vērtīgākās un labākās atmiņas"?

#2 Pārsteidz savu partneri

Protams, dzīvē ir tik daudz stresa un grūtību, ka ikdienā var aizmirst vai ir grūti atrast laiku iepriecināt savu otro pusīti. Pamēģini pārsteigt savu partneri pavisam vienkāršā, bet ļoti romantiskā veidā. Izdari ko negaidītu un novieto ledusskapī zīmīti ar tekstu "Es tevi mīlu" vietā, kur tavs partneris to noteikti atradīs, vai ieslidini viņa kabatā citu zīmīti ar tekstu "Nevaru sagaidīt, kad redzēšu tevi vakarā". Atrodot šāda veida zīmītes brīdī, kad to nemaz negaidi, rodas sirsnīguma un mīļuma sajūta. Tas parāda, ka tu domā par savu partneri, neskatoties uz visām ikdienas grūtībām.

#3 Sarīko randiņu

Vai vari atcerēties to laiku, kad pirmo reizi satiki savu otro pusīti un sāki veidot attiecības? Šīs atmiņas var radīt tauriņu sajūtu vēderā. Tu vari atkārtot šo jauko un laimīgo jūsu pāra attiecību posmu. Ja jūs atkal satiksieties nepazīstamā vietā starp svešiem cilvēkiem, tas var likt jums paskatīties vienam uz otru no cita skatupunkta. Jūs varat skaisti saģērbties un pavadīt brīnišķīgu vakaru ārpus mājām. Daudziem pāriem patīk izspēlēt arī lomu spēli, izliekoties, ka viņi ir tikko satikušies, lai atsvaidzinātu savas jūtas un atgrieztu kādreiz piedzīvoto romantiku.

#4 Plāno kopīgu ceļojumu

Ja tas ir iespējams, sāciet plānot kopīgu ceļojumu, lai izrautos no ikdienas rutīnas. Dodieties uz vietu, kur neviens no jums iepriekš nav bijis, tā jūs veidosiet jaunu pieredzi. Atvaļinājuma laikā jūs varēsiet atpūsties kopā un atjaunot savas attiecības, gan pavadot laiku jaunās vietas izpētē, gan, piemēram, baudot vietējos ēdienus. Pat ja šobrīd nevarat atļauties doties ceļojumā, veltiet laiku jūsu sapņu ceļojuma plānošanai. Tas sniegs jums patīkamu sajūtu, ka jūs sagaida jauns un aizraujošs piedzīvojums, ko vēlaties izbaudīt un izdzīvot kopā.

#5 Sāc darīt ko pilnīgi neierastu

Protams, ceļojums ir lielisks veids, kā iegūt pilnīgi jaunu pieredzi un atjaunot piedzīvojumu garu, taču arī ikdienā var gūt neatkārtojamas un pozitīvas emocijas, kopīgi darot ko neierastu – kaut ko tādu, ko iepriekš neviens no jums nav darījis. Tas palīdzēs izvairīties no rutīnas un stiprināt saikni starp jums abiem. Iepriekš izvērtējiet un izrunājiet dažādas idejas un, līdzko būsiet izvēlējušies īsto veidu, kā lietderīgi un jautri pavadīt laiku kopā, nekavējoties īstenojiet savu plānu. Piemēram, jūs varat sākt kopīgi nodarboties ar kādu sporta veidu, piemēram, tenisu, vai apmeklēt kādu mākslas nodarbību, piemēram, gleznošanas vai foto kursus.

Vēl daži bonusa padomi

Pastāv ļoti daudz dažādu veidu, kā atsvaidzināt pāra attiecības, svarīgākais, lai būtu abpusēja vēlme to darīt. Arī mazās ikdienas lietas var ievērojami uzlabot ilgstošas attiecības. Vēl daži noderīgi padomi, kas ieviesīs jūsu attiecībās jaunas vēsmas:

• esiet sabiedriski un pavadiet laiku ar draugiem vai citiem pāriem – kempings, pikniks, mājas ballītes ir tikai daži no piemēriem, kā jautri un kvalitatīvi pavadīt laiku,
• mēģini izdarīt tā, lai tavs partneris justos īpašs, paziņojot, ka jūsu attiecības ir prioritāšu saraksta pirmajās pozīcijās,
• kopīgi sāciet strādāt brīvprātīgo darbu, piemēram, dzīvnieku patversmē, Sarkanajā Krustā vai kādā veco ļaužu pansionātā, kas jums ļaus ne tikai lietderīgi pavadīt laiku, bet arī sniegs gandarījuma sajūtu,
• ikvienam ir nepieciešams savs personīgais laiks, tāpēc katrs atsevišķi dodieties pastaigā vai izbrīvējiet visu dienu tikai sev pašam.

Jebkurās attiecībās ir gan savi kāpumi, gan kritumi, taču, ja abi partneri atkārtoti un aktīvi iesaistās šo attiecību uzturēšanā, padarot tās par aizraujošām un saistošām, nekas nevarēs apturēt jūs ceļā uz patieso laimi.