Kā atrast piemērotu drēbju skapi un nenožēlot savu izvēli?

Skapis ir svarīga mājokļa sastāvdaļa – bez tā būtu grūti organizēt savu dzīvojamo platību un atrast vietu dažādām lietām, kas savukārt radītu lielu nekārtību telpā. Lai to novērstu, ir rūpīgi jāapdomā, kādu skapi iegādāties.

Piedāvājam septiņus kritērijus, ko ņemt vērā, iegādājoties drēbju skapi, lai pirkums nebūtu jānožēlo.

1. Atrašanās vieta, dizains

Pirmais solis ir saprast, kur skapis atradīsies – vai tas būs gaitenis, guļamistaba, viesu istaba vai pavisam atsevišķa telpa. Pateicoties tam, varēs saprast, kāda dizaina, izmēra un tipa skapis ir jāmeklē, lai tas veiksmīgi iederētos interjerā. Tas arī palīdzēs saprast, cik daudz vietas var tam atvēlēt un kādus dizaina elementus izvēlēties. Piemēram, ja telpa iekārtota modernā stilā, retro stila skapis būs visai savāda izvēle. Ja skapim ir daudzas sīkas detaļas un dizaina elementi, ir jāsaprot, vai tas iederēsies kopējā telpā vai tieši pretēji – sabojās tās tēlu. Visdrošāk šādā gadījumā ir izvēlēties minimālistiska, klasiska dizaina skapi, kas piestāvēs dažāda veida interjeram.

2. Skapja veids

Kad izvēlēta telpa, kurā atradīsies skapis, nākamais solis ir saprast, kāda veida skapi izvēlēties. Mazām telpām piemēroti būs stūra skapji, kas aizņem krietni mazāk vietas. Ja skapi paredzēts novietot pie sienas vai izmantot to kā telpas sadalīšanas elementu, vispiemērotākais būs tradicionālais sienas skapis. Tas arī būs ērtāks un funkcionālāks par stūra skapi. Vēl iespējams izvēlēties iebūvējamo skapi vai izveidot walk-in tipa skapi, atvēlot tam atsevišķu telpu – garderobi. Šajā gadījumā tas būs ļoti ietilpīgs un tajā varēs ērti ienākt un pārredzēt visas tur esošās mantas.

3. Izmērs

Kad ir noteikta skapja atrašanās vieta un vēlamais skapja veids, nākamais solis ir tā izmēra noteikšana. Skapja lielums ir atkarīgs no tam atvēlētās platības. Jāsaprot arī, kāds skapja augstums ir piemērotākais. Lai to būtu ērti izmantot, noteikti jāņem vērā īpašnieka auguma garums, lai skapja plaukti būtu ērti aizsniedzami. Vislabāk, ja ir iespējams aizsniegt skapja augstākos plauktus, neizmantojot palīglīdzekļus. Bet ja ne, tad tajos jāglabā mantas, kas tiek reti izmantotas.

Jāpadomā arī par to, cik cilvēku skapi izmantos un cik daudz mantu tur tiks glabātas. Ja skapī paredzēts glabāt visu sezonu apģērbu, kā arī mājas tekstilu, tad noteikti jārēķinās ar vismaz četru durvju skapi. Visērtāk šādā gadījumā kalpos iebūvējamie un garderobes tipa skapji, ko iespējams pielāgot teju visās niansēs.

Tiem, kuri vēlas veikt precīzus aprēķinus, noteikti ieteicams veikt skapī glabājamo lietu inventarizāciju. Piemēram, saskaitot lietas, kas tiks karinātas uz pakaramajiem, iespējams aprēķināt, cik metru nepieciešams atvēlēt karināmajai stangai. Vidēji vienā metrā iespējams ērti sakarināt 25 - 60 apģērbu gabalus atkarībā no to biezuma. Ja tiks karināti mēteļi, tad skaits noteikti būs mazāks, ja plānāki apģērba gabali, tad lielāks.

4. Kvalitāte un cena

Mūsdienās skapjus izgatavo no visdažādākajiem materiāliem – metāla, biezas plastmasas un koka. Visbiežāk sastopamas būs vieglas, pazemināta blīvuma kokšķiedras plātnes (LDF), vidēja blīvuma kokšķiedras plātnes (MDF) un masīvkoks. Vispopulārākie būs vidēja blīvuma kokšķiedras plākšņu skapji, jo tiem ir laba cenas un kvalitātes samērība.

Masīvkoks būs vislabākais ilgtermiņa ieguldījums, tomēr maksās krietni vairāk. Jāatceras, ka skapja konstrukcijai ir jābūt stabilai, jo ilgtermiņā tajā glabāsies drēbes, kas smaguma rezultātā var saliekt stangas un salauzt zemas kvalitātes plauktus.

Visbiežāk skapja stabilitāti nodrošina aizmugurējā siena, taču ražotāji bieži cenšas uz tās ekonomēt. Ja tā izgatavota no pārāk plānas LDF plātnes, agri vai vēlu drēbju smaguma rezultātā tā var atvienoties, tādā veidā ietekmējot skapja stabilitāti.

5. Plauktu sistēmas

Kā jau iepriekš tika minēts, ir labi zināt, cik un ko skapī plānots uzglabāt. Tas ļaus labāk saprast, kāda veida plauktu sistēmas, karināšanas stangas un atvilktnes ir nepieciešamas. Svarīgi ņemt vērā ergonomiku. Lietas, kas tiek izmantotas visbiežāk, vēlams novietot ķermeņa vidus augstumā, lai nebūtu vajadzības liekties vai stiepties. Īpaši svarīgi tas būs vecāka gadagājuma cilvēkiem un tiem, kuriem ir kustību traucējumi. Skapim nevajadzētu būt pārāk dziļam. Parasti plauktu dziļums ir aptuveni 40 - 60 centimetru. Pārāk dziļš skapis ir grūti pārredzams un organizējams. Noteikti vēlams padomāt par ērtām atvilktnēm, kas klusi un patīkami slīd pa sliedi.

6. Durvis

Ne tikai plauktiem, bet arī skapja durvīm ir liela nozīme. Trauslas eņģes vai nekvalitatīva sliede noteikti ātri salūzīs, un tās būs vai nu jāmaina vai arī būs jāpērk jauns skapis. Jārēķinās, ka durvis tiks atvērtas vairākas reizes dienā, līdz ar to tās ātri nolietosies. Tas, vai durvis būs atveramas vai bīdāmas, ir gaumes jautājums, taču jāatceras, ka skapis ar bīdāmajām durvīm aizņem mazāk vietas.

Izvēloties skapi ar bīdāmajām durvīm, jāpievērš uzmanība, vai durvju sliedes atrodas apakšā vai augšā. Jāatceras, ka sliedes, kas atrodas apakšā, būs stabilākas, taču tās biežāk būs jātīra, lai putekļi netraucētu durvju kustībai. Var izmantot spoguļdurvis, kas padarīs telpu plašāku. Netradicionālā interjerā var izmantot arī citus risinājumus, piemēram, dekoratīvus aizkarus durvju vietā.

7. Papildu elementi

Skapja izvēlē svarīgas ir īpašnieka vēlmes un prasības. Bieži vien aizmirstam padomāt par sīkām detaļām, kas vēlāk liek skapja izvēli nožēlot. Ļoti svarīgs ir skapja apgaismojums. Ja oriģinālais dizains to neparedz, jāskatās, vai to iespējams pievienot paša spēkiem. Noderīgi būs dažādi izvirzāmi plaukti, kas nodrošinās vieglāku piekļuvi mantām. Papildu bonuss būs speciāli nodalījumi aksesuāriem, cepurēm, apaviem. Labi, ja skapja iekšieni iespējams transformēt un mainīt, pievienot uzglabāšanas kastes un citas lietas, kas padarīs skapja izmantošanu vēl ērtāku.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)