Banner 980x90

Ieteikumi, kā mazināt riepu nodilumu

Kvalitatīvas un braukšanas apstākļiem atbilstošas riepas būtiski ietekmē auto braukšanas komfortu un drošību. Jo labāka būs auto riepas saķere ar ceļa segumu, jo labāka būs arī automašīnas vadāmība un spēja reaģēt uz nestandarta situācijām vai šķēršļiem uz ceļa. Taču riepas laika gaitā nolietojas, un tādi aspekti kā ceļa seguma kvalitāte un automašīnas vadīšanas vai apkopes paradumi var šo procesu paātrināt. 

Sekojiet gaisa spiediena izmaiņām riepās

Optimāls gaisa spiediens riepās ļauj riepu protektoram vienmērīgi saskarties ar ceļa segumu un izlīdzināt tajās fizikālo spēku sadalījumu. Ja riepās ir pārāk zems vai tieši otrādi pārāk augsts gaisa spiediens, pastiprināti sāk nodilt atsevišķas riepu zonas – sāni vai vidus. 

Gaisa spiediena pārbaudes biežums riepām ir atkarīgs no braucienu intensitātes un citiem apstākļiem, taču vēlams šādu pārbaudi veikt vismaz reizi mēnesī, to var veikt riepu serviss vai patstāvīgi degvielas uzpildes stacijās, kur ir šādas ierīces.

Nepieciešamība pēc riepu balansēšanas

Riepu balansēšana palīdz novērst automašīnas vibrācijas, kas palielina drošības riskus, nogurdina un rada diskomfortu auto vadītājam. 

Ar speciālu atsvaru palīdzību tiek izlīdzsvarots ne tikai svara sadalījums riepās, bet arī automašīnas gaita. Tādēļ riepas ar vienmērīgi izlīdzinātu riteņu svaru nodils vienmērīgāk un arī lēnāk nekā riepas ar dažādu svaru sadalījumu. 

Riepu balansēšanu vēlams veikt pie katras riepu nomaiņas, kad tiek veikta riepu montāža, vai parādoties vibrācijām automašīnā.

Pārbaudiet riteņu savērsumu 

Neatbilstošs riteņu savērsums ne tikai samazina vadāmību un brauciena vienmērīgumu, bet arī veicina riepu nevienmērīgu nodilšanu, jo automašīnas riteņi neatrodas pareizā leņķī ne horizontāli attiecībā pret braukšanas virzienu, ne vertikāli. Tādēļ tiek izjaukts svara līdzsvars un atsevišķas riepas protektora daļas nodilst straujāk. Nepareizu riteņu novietojumu ir grūti konstatēt, tādēļ būtiskas ir regulāras pārbaudes. 

Samainiet vietām priekšējās un aizmugurējās riepas

Automašīnas priekšējās riepas nodilst ātrāk, jo tās vairāk uzņem bremzēšanas un manevrēšanas slodzi. Lai izlīdzinātu priekšējo un aizmugurējo riepu nodilumu, pastāv iespēja riepu pārus apmainīt vietām, ja vien riepu protektora dziļums to atļauj. 

Savukārt gadījumos, kad nepieciešama riepu nomaiņa, jaunas riepas un lietie diski plašā un daudzveidīgā klāstā var atrast MMK Riepu servisa tirdzniecības vietās. Labas riepas Rīgā plašā klāstā ir pieejamas www.mmkserviss.lv, turklāt šī riepu garāža piedāvā arī montāžu un balansēšanu.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)