Banner 980x90

Gaļas kontrabandas mazināšanai jāapvienojas kooperatīvos

Latvijas Gaļas un piena šķirņu liellopu audzētāju asociācija un liellopu audzētāju kooperatīvs "ABC projekts" kā labāko cīņas līdzekli pret gaļas importu un kontrabandu saskata kooperāciju, kā arī nepiekrīt Gaļas liellopu audzētāju biedrības vadītāja apgalvojumam, ka Latvijā līdz pat 90% nopērkamās liellopu gaļas esot neskaidras izcelsmes prece, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja kooperatīva vadītājs Mārtiņš Vāgners.

"Šis apgalvojums nav pamatots un maldina patērētājus. Latvijas liellopu audzētāji dzīvniekus eksportē un realizē dažādiem Latvijas uzņēmumiem, kas nodarbojas ar realizāciju un pārstrādi," sacīja Vāgners.

Vienlaikus viņš atzina, ka Latvijā legāli tiek tirgots liels daudzums lētākās importa liellopu gaļas.

"Vietējie liellopi tiek eksportēti par augstāku cenu, nekā to gaļu ir iespēja pārdot vietējā tirgū, līdz ar to ir augsts procents vietējā tirgū nonākt lētākai importa gaļai. Taču tas nenozīmē, ka Latvijas tirgū esošā gaļa ir nezināmas izcelsmes vai kontrabanda. Importa gaļa tiek importēta saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem," sacīja uzņēmējs.

Tāpat viņš norādīja, ka pašiem liellopu audzētājiem svarīgi apzināties kooperācijas nozīmi.

"Noteikti nepieciešams apvienoties kooperatīvos, lai Latvijā izaudzēti liellopi un to gaļa nonāktu Latvijas tirgū. Tikai ar kopīgiem spēkiem varam attīstīt infrastruktūru, tādējādi palielinot pārdošanas apjomus vietējam tirgum, līdz ar to aizstājot importētu liellopu gaļu un nomāktu bažas par kontrabandu," sacīja kooperatīva vadītājs.

Kā vēstīts, Gaļas liellopu audzētāju biedrības vadītājs un zemnieku saimniecības "Valti" līdzīpašnieks Rihards Valtenbergs intervijā "Nozare.lv" atzina, ka Latvijas veikalos un tirgos līdz pat 90% nopērkamās liellopu gaļas ir neskaidras izcelsmes vai kontrabandas prece.

"Lielveikalos un arī dažos tirgos ir daudz liellopu gaļas, vienlaikus zinu tikai dažas saimniecības, kas veikaliem nodotu gaļu, tātad jautājums - kāda izcelsme šai gaļai? No Eiropas tā noteikti nenāk, jo tur liellopu gaļa ir pieckārt dārgāka. Atbilde vienkārša - tā ir kontrabanda jeb nezināmas izcelsmes produkts. Latvijas liellopu gaļas tirgus pelēkā daļa ir apmēram 90%, un situāciju risināt ir ļoti grūti, jo kontrabandisti iemanījušies perfekti "sakārtot papīrus"," sacīja Valtenbergs.

Viņš arī atzina, ka "pelēkais tirgus" vismaz 30-40% ir arī alkohola un tabakas nozarēs, tomēr tur biežāk atrod pārkāpumus, jo lielie ražotāji esot ieinteresēti un varbūt pat piemaksājot, lai kontrabandu meklētu.

"Jau 2004.gadā vērsāmies Ekonomikas policijā ar lūgumu palīdzēt, bet mums atbildēja - noķeriet paši kontrabandistus, tad mācēsim tikt ar viņiem galā. Pirms pāris gadiem atrada kontrabandas uzņēmumu Saldus novadā, bet arī tikai tāpēc, ka Valsts ieņēmumu dienests to pieķēra nenomaksātu nodokļu dēļ. Tagad, lai kopīgi meklētu problēmas risinājumu, kopā ar Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomi esam uzrunājuši Pārtikas un veterinārā dienesta, kā arī VID vadību," norādīja Valtenbergs.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)