Februārī Valkā uzstāsies Latvijas Nacionālais balets

Valmiera, 7.dec., LETA. 11.februārī plkst.16 Valkas pilsētas kultūras namā uzstāsies Latvijas Nacionālais balets, aģentūru LETA informēja Valkas Kultūras nama pārstāve Līga Pandalone.

Baleta vakara pirmajā daļā būs skatāms horeogrāfes Elzas Leimanes veidotais laikmetīgais viencēliens "Tikko". "Ir mirkļi, kas nepadodas laika mērauklai. Laikam ir iluzora daba, tas caurvij dzīves, mānot, ka piedzīvotais pirms gada vai pat desmit, var mūžam šķist kā mirklis, kas cēlis spārnos tikko... Triju sieviešu stāsts, rekonstruēts laikā, tas pārklājas un jau atkal saplūst vienā. Jo jūtu pasaule mums ir tik dažāda un vienlaikus – visiem līdzīga. Jo, atmiņās klejojot, nereti mēdzam notikumus aizvien izdzīvot no jauna, varbūt cerībā, ka tajos kas mainīsies," iestudējumu raksturo Leimane.

Vakara otrajā daļā balets uzstāsies ar svītu no Pētera Čaikovska baleta "Riekstkodis" – lielā balle, kuras centrā ir pasakas galvenie varoņi Marija un princis Riekstkodis. Iestudējumu veidojis horeogrāfs Aivars Leimanis, scenogrāfs un kostīmu mākslinieks – Aleksandrs Vasiļjevs.