Banner 980x90

CV pielāgošana – iespēja izveidot veiksmīgu darba pieteikumu

Labi izveidotam CV ir jāspēj pārliecināt potenciālo darba devēju par izsludinātajai darba pozīcijai atbilstošām prasmēm, patiesu ieinteresētību par darba pozīciju un vēlmi iesaistīties uzņēmuma kolektīvā. Turklāt labam CV ir jābūt arī viegli pārskatāmam, skaidri strukturētam un atmiņā paliekošam. Lai arī standarta CV paraugs ir lielisks veids, kā izveidot strukturētu un labi pārskatāmu CV un izvairīties no biežākajām tā izveidošanas kļūdām, šāds CV nebūs atmiņā paliekošs. Tādēļ, ikreiz izsūtot savu CV kārotajai darba pozīcijai, vēlams to pielāgot vakances prasībām. Tādējādi pastāv lielāka iespēja salīdzinoši īsajā CV atlases posmā pievērst uzmanību būtiskākajām amata kandidāta stiprajām pusēm un tā atbilstībai gan vakancei, gan uzņēmuma kolektīvam.

Ko nozīmē – pielāgot CV?

CV pielāgošana nenozīmē tajā minēt neesošas prasmes, bet gan izcelt savā līdzšinējā darba pieredzē un izglītībā vakances darba aprakstam visatbilstošākās sadaļas. Situācijas, kad kandidāta pieredze pilnībā atbilst vakances prasībām, ir retas. Visbiežāk kandidāti atbilst lielākajai daļai vai tikai daļai no prasībām. Tādēļ darba devējs sludinājumā var norādīt, kuras prasmes ir obligāti nepieciešamas un kuras tikai vēlamas. 

Skaidri izceļot vakancei visatbilstošāko darba pieredzi, tiek demonstrēta ne tika formāla atbilstība amata prasībām, bet arī iedziļināšanās un izpratne par veicamajiem darba pienākumiem vai uzņēmuma vērtībām.

Kā veikt CV pielāgošanu?

CV paraugs var būt pielāgots tikai pēc rūpīgas darba apraksta pārlasīšanas un pieejamās informācijas izpētes par uzņēmuma pārstāvētajām idejām un vērtībām. Pilnīga izpratne par piedāvāto amatu un tam nepieciešamajām prasībām ļaus precīzāk darba aprakstā pamanīt vēlamos atslēgvārdus. 

Šie atslēgvārdi un frāzes raksturo darba devēja meklēto ideālo kandidātu un tam piemītošās prasmes, piemēram, labas komunikācijas spējas, spēja sadarboties komandā, noteiktu datorprogrammu pārvaldīšana vai iedziļināšanās detaļās. Tādēļ, izceļot CV meklētos atslēgvārdus, pieaug iespēja tikt pamanītam un ieteiktam nākamajai atlases kārtai. 

Ja nepieciešams uzskatāmāk izcelt atbilstošākās prasmes un pieredzi, standarta CV parauga struktūras secību var mainīt, lai prasmes uzreiz būtu skaidri pamanāmas. Tādējādi CV parauga pielāgošana ļauj izveidot ideālu līdzsvaru starp vakances prasībām un līdzšinējā darba pieredzē noslīpētām prasmēm.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (1)
Anonīms [Anonīms] Piektdiena, 05. maijā, 2023, 16:04

FINANSĒJUMS autors CHARLY KERKIR Sveiki visiem Es bezgalīgi pateicos Dievam, ka viņš ir devis CHARLY KERKIR manā ceļā. Visām savām finansiālajām vajadzībām vai ja jums ir finansiālas grūtības, vienkārši sazinieties ar šo brīnišķīgo CHARLY KERKIR, un jūs būsiet pilnībā apmierināts. Šis lieliskais vīrietis man tikko palīdzēja ar nelielu summu 55 000 eiro, un tas man ir vairāk nekā pietiekami. Viņš ir sirds cilvēks, pateicoties šim brīnišķīgajam vīrietim, es varēju paaugstināt savu dzīves līmeni un parādu. Ja jums ir nepieciešams neliels kredīts, sazinieties ar viņiem, un jūs nebūsiet vīlušies. E-pasts: charlykerkir@gmail.com Paldies Piezīme Ja neesi LATVIETIS, lūdzu atturēties