Banner 980x90

Cik būtiska ir kinologa loma suņu apmācības procesā?

Esi pieņēmis lēmumu par to, ka vēlies kļūt par suņa saimnieku, taču tevi māc uztraukums un šaubas par to, kā pareizi savu jauno mīluli apmācīt? Pirmkārt, būtiski ir apzināties to, ka dzīvniekam apmācības un audzināšanas skola vispār ir nepieciešama. Tieši suņa saimnieks ir atbildīgs par to, kāds veidosies suņa raksturs un uzvedības ieradumi, taču ir skaidrs, ka tikai mazai daļai suņu saimnieku ir zināšanas par to, kā pareizi veikt suņu apmācību.

Suņu skola ir vieta, kur jaunie saimnieki var doties, lai kopā ar savu mīluli apgūtu suņu apmācības pamatus un iegūtu zināšanas par to, kā pareizi ar savu četrkājaino draugu sadarboties. Tieši savstarpēja sapratne, uzticēšanās un saimnieka pacietība ir svarīgākie aspekti, kas sekmē veiksmīgu suņa apmācību procesu. 

Jaunos saimniekus suņu skolā sagaida suņu apmācības eksperti jeb profesionāli kinologi. Kinologs dalās ar savām zināšanām un pieredzi suņu dresūras, uzvedības un suņa psiholoģiskā rakstura jautājums, palīdzot veidot veselīgu saikni starp saimnieku un suni. Kā norit suņu apmācības un kādu lomu apmācību procesā ieņem kinologs? Ja vēlies uzzināt, turpini lasīt! 

Kinologs palīdz apmācīt ne tikai kucēnus, bet suņus jebkurā vecumā 

Suns sava jaunā saimnieka dzīvē var ienākt gan kucēna vecumā, gan jau pieaudzis un dažkārt pat dzīves nogalē. Iemesli tam var būt dažādi – dzīvnieks tiek mantots no aizgājuša tuvinieka, pieņemts no patversmes vai kādā citā ceļā. Un neatkarīgi no dzīvnieka vecuma suņu apmācība ir svarīgs un būtisks process. Īpaši tad, ja dzīvniekam mainījies saimnieks, tam iepriekš nācies dzīvot smagos apstākļos vai vērojamas uzvedības problēmas. 

Savukārt kucēnu saimnieki jau no 3,5 līdz aptuveni 6 mēnešu vecumam tiek aicināti apmeklēt kucēnu skolu. Kucēnu skola ir vieta, kur kinologs jaunajam saimniekam palīdz apgūt pareizas iemaņas kā dibināt kontaktu ar savu suni, kucēni apgūst socializēšanās māku, tiek apgūtas pirmās svarīgās komandas un māka iet pie pavadas. 

Saimnieks kopā ar kucēnu apgūst pirmās pamatkomandas "Sēdi!", "Guli!", "Stāvi!". Tāpat tiek apgūtas arī tādas komandas kā "Pie manis!", "Blakus!", "Gaidi!" un "Brīvs!", kā arī "Nedrīkst!", "Lūdzu!" un citas atļaujošās komandas. 

Kucēniem apmācību process ir vienkāršāks, jo šajā vecumā kucēns vēl tikai iepazīst apkārtējo vidi un noris dabisks augšanas un attīstības process. Kucēni ir zinātkāri un rotaļīgi, ātrāk apgūst jaunās komandas, un saikne ar saimnieku veidojas veiksmīgāk. Taču arī pieaugušā un pat senioru vecumā suni iespējams veiksmīgi apmācīt, taču tam biežāk vajadzīgs papildu laiks un lielāka pacietība. Šie ir gadījumi, kad kinologa loma ir īpaši svarīga. Kinologs visu apmācību procesu ir līdzās un palīdz droši un ar sapratni veicināt pieauguša suņa spēju uzticēties jaunajam saimniekam. 

 

Foto: freepik.com/Freepik

Kinologs ne tikai apmāca, bet dalās arī ar zināšanām 

Kinologs spēj noteikt un analizēt negatīvas uzvedības iezīmes, piemēram, agresiju, nepamatotu riešanu, trauksmi un bailes no konkrētiem apkārtējās vides faktoriem utt. Balstoties uz zināšanām un pieredzi, kinologs var izveidot sunim individuālu apmācību plānu, lai ar kompleksām apmācības metodēm veicinātu šo uzvedības problēmu risināšanu. Taču saimniekam jārēķinās, ka pilnībā mainīt pieauguša suņa raksturu nav iespējams, tāpēc saimniekam apmācību process ir tik svarīgs. Kinologs palīdz izskaidrot, kāpēc suns neklausa vai uzvedas ne tā, kā gribētos, tādējādi veicinot saimnieka izpratni par sava mīluļa unikālo raksturu. 

Tāpat kinologs palīdz saimniekiem saprast, kā veicināt pozitīvas attiecības starp suni un citiem dzīvniekiem vai cilvēkiem, lai novērstu agresiju, bailes vai trauksmi. Speciālists sniegs praktiskus ieteikumus un metodes, kas veicinās socializēšanās spējas un palīdzēs sunim justies droši arī nepazīstamā vidē un starp svešiniekiem. 

Jaunajiem saimniekiem kinologs palīdz saprast arī to, ka suņu apmācības nenozīmē tikai suņa dresūru. Jaunie suņu īpašnieki apgūst pozitīvas, motivējošas un savstarpēju saikni veicinošas apmācību metodes. Tas nozīmē, ka saimnieks iemācās, kā pareizi motivēt savu mīluli apgūt jaunās iemaņas, kad to palutināt ar kārumu vai rotaļām un kad nepieciešama stingra un konsekventa audzināšanas pieeja. Kopā ar kinologu saimnieki mācās arī sunim piemērotu rotaļu spēlēšanu un apgūst spējas dzīvnieku nomierināt. 

Turklāt kinologiem ir ļoti būtiska loma atbildīgas suņu audzināšanas un labturības veicināšanā. Kinologs palīdz apgūt arī pareizu dzīvnieka apkopi, higiēnu un suņa ķermeņa apskati, dalās zināšanās par nepieciešamajām fiziskajām aktivitātēm un palīdz veidot izpratni par to, kādos gadījumos sunim jāapmeklē veterinārā klīnika. Tiem saimniekiem, kas par suņa īpašniekiem kļuvuši pirmo reizi, šādas zināšanas ir nenovērtējams atbalsts. 

 

Foto: dinozoopasaule.lv 

Dino Zoo suņu skola – profesionāli kinologi un mūsdienīgas apmācību metodes

Dino Zoo Suņu skola Rīgā, Krasta ielā 52 un Stirnu ielā 26, aicina jaunos suņu saimniekus, lai kopā ar savu mīluli apgūtu drošas un mūsdienīgas suņu audzināšanas metodes. Dino Zoo kinologi aicina sunīšus gan uz kucēnu skolu, gan uz jau pieaugušu suņu apmācībām. 

 

Ienāc dinozoopausaule.lv un uzzini vairāk par mūsu Suņu skolas darbību, kā arī uzzini aktuālo informāciju par Dino Zoo veterinārās klīnikas pakalpojumiem, noskaidro tuvākās Dino Zoo vetaptiekas adresi un uzzini citu noderīgu informāciju. Savukārt, ja vēlies iegādāties zoo preces ātri, ērti un izdevīgi, ienāc dinozoo.lv interneta veikalā, kur tu atradīsi visu sava mīluļa aprūpei! 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)