Sākusies pieteikšanās stipendijām Valkas novada studējošajiem

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Pamatojoties uz Valkas novada domes noteikumiem "Par stipendijas piešķiršanu novadā deklarētajiem jauniešiem, kuri studē kādā novadam nepieciešamā specialitātē", ir sākusies pretendentu pieteikšanās.

Kā pilsētas informācijas portālu Valka24.lv informē Valkas novada Izglītības, kultūras, sporta, jaunatnes nodaļas vadītājs Rolands Rastaks, katru gadu ar domes lēmumu noteiktas šīs nepieciešamās specialitātes.

Pašvaldības stipendiju maksā 10 mēnešus pilnā akadēmiskajā gadā. Pēc studiju beigšanas jaunietim ir jāstrādā novada izglītības iestādē tik mēnešus, cik ir saņēmis stipendiju. Stipendiju var saņemt arī strādājošs un studijas uzsācis jaunietis. Stipendijai var pieteikties arī studējošie jaunieši (jebkura kursa studenti).

Kopš 2012.gada novadā ir piešķirtas 14 stipendijas. 2016.gadā pašvaldības budžetā šim mērķim ir ieplānots gandrīz 800 eiro. Stipendijas lielums ir 35% vai 25 % no minimālās mēnešalgas stipendijas piešķiršanas brīdī. Šogad pilna laika klātienes studentam pašvaldības stipendija ir  129,50 eiro, nepilna laika studentam ir 92,50 eiro.

Rastaks informē, ka diemžēla nav saņemtas cerētās atdeves un jaunie speciālisti - pedagogi pēc studijām neatgriežas Valkā. Valkā paliek jau strādājošie pedagogi, kuri studējot iegūst nepieciešamo kvalifikāciju.

Piemēram, Valkas pilsētas stipendiju 2012.gadā saņēma divi jaunie speciālisti, bet šobrīd tie nestrādā Valkā, ir atmaksājuši stipendiju vai atstrādājuši noteikto laiku. Vairāki stipendiāti ir atteikušies no stipendijas, un neturpinās savas darba gaitas Valkas novadā. Par nenostrādāto laiku ir jāatmaksā saņemtā stipendija.

Šobrīd piecas stipendiātes strādā par pirmsskolas skolotājām un vienlaicīgi studē. Strādā un studē arī profesionālās ievirzes mūzikas skolotāja.

Aicina studentus, kas studē vai sāks studēt kādu no Valkas novadam nepieciešamām specialitātēm, nākt pieteikties stipendijai, iesniedzot dokumentus līdz 2016.gada 14.oktobrim priekšsēdētāja sekretariātā Beverīnas ielā 3, Valkā.

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)