Pretgrumbu krēms – kad sākt lietot un kādu krēmu izvēlēties

Ādas novecošanās ir viens no lielākajiem sieviešu biediem, kas mudina jau divdesmitgadniecēm prātot par to, kurš pretgrumbu krēms piemērotāks viņu sejas ādai. Tomēr šajā vecumā vēl nevajadzētu bailēs no krunciņām uzreiz neķerties pie smagās artilērijas – dziļas iedarbības pretgrumbu krēmiem. Tie, protams, noteiktā brīdī būs noderīgi un spēs veikt redzamus ādas izskata uzlabojumus, bet pirms tam noderēs arī citas metodes, kas aizkavē ādas novecošanos un attālina brīdi, kad vajadzīgi intensīvi pretgrumbu krēmi.

Jārūpējas par ādas mitrināšanu un atjaunošanu
Pretgrumbu krēms efektīvi cīnās ar jau redzamām ādas novecošanās pazīmēm, bet pirms šādas kosmētikas izmantošanas jādomā, kā attālināt brīdi, kad parādās pirmās grumbiņas. Ļoti būtiska loma ir ādas kopšanas paradumiem un līdzekļiem, kas tiek izmantoti ikdienā. Vai āda regulāri tiek mitrināta, attīrīta un aizsargāta? 

Mitrināšana ir pamats, kas vajadzīgs, lai āda nezaudētu elastību un veselīgu mirdzumu. Noderēs dienas krēms, serums un citi līdzekļi, kas palīdz ādai uzturēt optimālu mitruma līmeni. Laba izvēle ir ādas tipam un vecumam piemēroto sejas kopšanas līdzekļi, kuru sastāvā ir antioksidanti un dažādi vitamīni, kas aizsargā no ārējās vides nelabvēlīgās ietekmes. Samērā vienkārši, bet regulāri skaistumkopšanas rituāli palīdz ādu ilgāk saglabāt skaistu un jauneklīgu.

Ādas aizsardzība no saules aizkavēs novecošanos
Nav nekāds noslēpums, ka tieši saule ir viens no būtiskākajiem faktoriem, kas veicina ādas novecošanos. Tāpēc, lai aizkavētu šos procesus, ir būtiski sargāt ādu no saules, izmantojot piemērotus aizsarglīdzekļus ar SPF. Pieejami gan dienas krēmi, gan BB un CC krēmi ar saules aizsargfaktoru, kā arī var iegādāties speciālus sejas ādai radītus saules aizsargkrēmus. Ja āda ir gaiša, ar pigmentu, vasarraibumiem, ātri apdeg saulē, tad jālieto līdzekļi ar augstāku SPF faktoru (vismaz SPF 30, bet labāk ar SPF 50). Protams, no saules jāsargā visa ķermeņa āda, jo arī tā saules ietekmē ātrāk noveco un zaudē mitrumu. 

35 gados var pakāpeniski ieviest pretgrumbu krēmus
Pirms pretgrumbu krēma lietošanas uzsākšanas labāk konsultēties ar kosmetologu vai dermatologu, kurš novērtēs āda stāvokli un vajadzību lietot pretnovecošanās kosmētiku. Pēc 30–35 gadu vecuma labāk skatīties uz tiem sejas kopšanas līdzekļiem, kas paredzēti pirmo novecošanās pazīmju aizkavēšanai un mazināšanai. Šī kosmētika ir maigāka savā iedarbībā, satur daudz kopjošu elementu un paredzēta rūpēm par ādu, kas ir salīdzinoši labā stāvoklī. 

Brīdis, kad parādās izteiktākas novecošanās pazīmes un grumbas, katram cilvēkam ir atšķirīgs. To ietekmē dzīvesveids, ādas kopšanas paradumi, ģenētika, veselības stāvoklis, uzturs un citi faktori. Vidējais vecums, kad speciālisti iesaka pievērst uzmanību pretnovecošanās kosmētikai un izvēlēties intensīvākas iedarbības pretgrumbu krēmu, ir ap 40 gadiem vai vēlāk.

Individuāla pieeja atbilstoši ādas stāvoklim
Kurš pretgrumbu krēms būs īstais? Te jāsaka – cik cilvēku, tik vajadzību un risinājumu. Vienmēr jāizvērtē individuālie faktori: ādas tips, vecums, novecošanās pazīmju apjoms un iezīmes. Jāseko līdzi norādēm, kuras ražotāji pievienojuši krēmiem. Parasti ir rakstīts optimālais vecums, kādam šis līdzeklis paredzēts. 20 un 30 gadu vecumā noteikti nav vajadzīgs pretgrumbu krēms, uz kura rakstīts 45 vai 55 . Izvēloties pretnovecošanās kosmētiku, ieteicams dot priekšroku uzticamiem zīmoliem, kuri izmanto efektīvas sastāvdaļas un jaunākos zinātnes sasniegumus, lai radītu produktus, kas tiešām strādā un mazina novecošanās pazīmes. Šādi produkti gan būs dārgāki, toties daudz labāk paveiks savu darbu un būs katra iztērētā centa vērti. 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu