No 1.septembra darbu sāks Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija

Valka24.lv
Valka24.lv
No 1.septembra, kad apvienoto izglītības iestāžu - Valkas pamatskolas un Valkas ģimnāzijas - jaunā skola sāks darbu, tās nosaukums būs Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Jaunais skolas nosaukums izvēlēts, lai saglabātu Cimzes kā latviešu un igauņu kultūrnāciju aizsācēja vārdu, lai saglabātu nākamajām paaudzēm Cimzes pedagoģiskā darba mantojumu un saglabātu Valkas vidējās izglītības iestādes nosaukumu, ar kādu tā bija pazīstama senāk un ir pazīstama tagad.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis ("Vidzemes partija") uzsvēris, ka Valka ir nesaraujami saistīta ar Cimzes vārdu.

"Esam gandarīti, ka skolai tiek atjaunots vēsturiskais nosaukums, kas liks atcerēties šo dižo cilvēku, kā arī paaugstinās skolas prestižu. Mēs darīsim visu, lai skolas labā slava un mācību kvalitāte ar katru gadu uzlabotos," piebilda Krauklis.

Kā ziņots, lai nodrošinātu pašvaldības finanšu līdzekļu un materiālo resursu racionālu un efektīvu izmantošanu un izveidotu kvalitatīvu un ilgtspējīgu izglītības iestādi, Valkas novada dome nolēmusi apvienot Valkas pamatskolu un Valkas ģimnāziju.

Kā aģentūra LETA iepriekš noskaidroja pašvaldībā, skolu apvienošanas rezultātā tiks izveidota jauna izglītības iestāde - Valkas vidusskola, kurā mācīsies skolēni no 1. līdz 12.klasei. Līdz ar reorganizāciju vienā iestādē palielināsies izglītojamo skaits un arī klašu piepildījums. Lai saņemtu Eiropas struktūrfondu finansējumu, ir jāizpilda noteikts kritērijs - izglītojamo skaitam vienā iestādē 7.-12.klasē jābūt vismaz 240. Šobrīd Valkas ģimnāzija neatbilst šim statusam, jo tajā ir nepietiekams 10.-12.klases skolēnu skaits.

Reorganizācijas rezultātā izveidotā vidusskola pārņems Valkas pamatskolas un Valkas ģimnāzijas izglītojamos, pedagogu un tehnisko darbinieku darba līgumattiecības, mantu un finanšu līdzekļus. Vidusskola turpinās realizēt šobrīd pamatskolā un ģimnāzijā licencētās un akreditētās izglītības programmas. Jaunās vidusskolas direktors tiks izvēlēts konkursa kārtībā, bet ar pamatskolas un ģimnāzijas direktorēm normatīvo aktu noteiktā kārtībā tiks izbeigtas vai grozītas darba attiecības.

Reorganizācija pabeidzama ne vēlāk kā līdz 31.augustam.

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)