Zobu protezēšana nav tikai senioriem: uzlabo smaidu ar mūsdienīgām metodēm

Joprojām izplatīts ir mīts, ka zobu protēzes ir tikai nedabīga izskata zobu plates, kuras nēsā seniori un pa nakti glabā ūdens glāzē uz naktsskapīša. Zobu protezēšana jau sen ir kas daudz vairāk par to. Iespējas, kuras nodrošina jaunākās paaudzes zobu protezēšanas metodes un materiāli, ir tiešām plašas un var būt aktuālas dažāda vecuma pacientiem, lai atgūtu un uzlabotu gan zobu funkcionalitāti, gan estētiku.

Zaudēt zobu var jebkurā vecuma
Viena vai vairāku zobu zaudēšana ir liela traģēdija jebkurā vecumā. Tas var gadīties ikvienam, jo to izraisa ne tikai vecums, bet arī dažādas traumas, zobu bojājumi, mutes dobuma saslimšanas. Svarīgākais šādā situācijā ir laikus domāt par to, kā aizvietot zaudētos zobus. Jo ilgāk vilcinās, jo vairāk manipulāciju un izdevumu tas var prasīt. Ar laiku notiek izmaiņas kaula un smaganu struktūrā, var izmainīties sakodiens.

Protezēšana uz implantiem
Par vienu no modernākajām metodēm zobu aizvietošanai šobrīd uzskata uz implantiem veidotas zobu protēzes un restaurācijas. Implants ir titāna skrūve, kuru ievieto žokļa kaulā, bet vēlāk, kad tas ieaudzis, uz tā veido vajadzīgās restaurācijas atbilstoši  nepieciešamībai. Tas var būt gan viens zobs, gan vairāki un pat zobu grupas, kuras balsta uz implantiem. Implanti ir neuzņemami un maksimāli imitē dabisku zobu izskatu un funkcionalitāti. Protams, implanti ir dārgāks zobu aizstāšanas veids par jau zināmajām protēzēm, tomēr rezultāts ir tā vērts. It īpaši, ja runa ir par gados jauniem cilvēkiem, kuri nevēlas, lai apkārtējie pamana, ka viņiem ir mākslīgie zobi.

Zobu estētikas uzlabošana ar kroņiem un venīriem
Zobu protezēšana var būt aktuāla arī tad, ja mutē ir visi savi zobi. Ja neapmierina to estētika vai bojājumi atstājusi nepatīkamas sekas, ar piemērotām metodēm iespējams padarīt zobus daudz skaistākus.
• Zobu venīri jeb porcelāna plāksnītes palīdzēs uzlabot zobu formu, izlīdzināt zobu rindas, samazināt spraugas starp zobiem. Rūpīgi kopti venīri var kalpot pat 10 gadus.
• Zobu kroņi palīdzēs atjaunot zoba augšējo daļu, ja zaudēta vairāk nekā puse no zoba. Kronis atjauno zoba dabīgo lielumu, formu un funkcionalitāti, kā arī atrisina estētikas problēmu. Zobu kroņi tiek izgatavoti no dažādiem mūsdienīgiem materiāliem – pieejami keramikas, cirkonija, metālkeramikas, plastmasas un kompozīta, kā arī metāla sakausējuma kroņi. 

Izņemamas zobu plates
Izņemamas zobu plates joprojām ir pieprasītas, jo tās sniedz labu funkcionalitāti par pieejamu cenu. Tās gan ātrāk nolietojas un neizskatās tik dabiskas, kā arī lietošanā nav tās ērtākās, bet noteiktai pacientu grupai ir ļoti nozīmīgs risinājums zobu zaudēšanas gadījumā. Zobu plates arī neprasa invazīvu iejaukšanos mutes dobuma audos. Iespējams izgatavot plates, kas turas uz balsta zobiem vai tikai uz smaganām, kā arī uz implantiem balstītas izņemamas zobu plates, kas ir ar ļoti labu fiksāciju, tāpēc ir ērtākas.

"Dr. Apines klīnika" – mūsdienīgi zobu protezēšanas pakalpojumi
Zobu protezēšana ar mūsdienīgām metodēm un materiāliem pieejama "Dr. Apines zobārstniecības klīnikā", kur strādā protezēšanā un implantoloģijā ļoti pieredzējuši ārsti. Katram pacientam tiek ieteikts viņa situācijai un finansiālajām iespējam atbilstošākais risinājums zobu aizvietošanai un estētikas uzlabošanai. Šī ir ģimenes zobārstniecība, kurā pakalpojumi tiek sniegti visiem – gan pašiem mazākajiem pacientiem, gan senioriem, nodrošinot individuālu pieeju un vienmēr laipnu attieksmi.

Uz sarakstu