Valka – pilsēta ar plašām iespējām un skatu uz attīstību

Vēsturiski nozīmīgā pilsēta, kur izglītību guvuši daudzi skolotāji. Pilsēta, no kurienes nāk mūziķi un komponisti, kuri ir ielikuši pamatus visam mūsdienās notiekošajam. Valka aizvien ir viena no pilsētām, kas turpina uzturēt augsto līmeni un ne vien sniedz konkurētspējīgu izglītību jauniešiem, bet piedāvā ļoti plašu un daudzveidīgu klāstu ar dažādām iespējām. 

Šī vieta ir bagāta ne vien ar uzņēmumiem, kas sniedz lielu pienesumu novada pašvaldības budžetā un rada papildu darba vietas, bet arī ar biedrībām, kas sniedz ne vien izklaides iespējas vietējiem, bet arī pieredzi un jaunas zināšanas par sev interesējošām tēmām. 

Sports un veselīgs dzīves veids Valkas jauniešiem
Valkā un Valkas novadā ir vairākas biedrības un klubi, kuri aicina jauniešus pievērsties sportam un veselīgam dzīves veidam, kā arī gūt pamatzināšanas lauksaimniecībā, kas ir ne vien noderīgi, bet kādam, iespējams, palīdzēs izvēlēties arī nākotnes profesiju. Tāpat populārs ir futbola klubs "Valka Junior", kas palīdz attīstīt bērnu un jauniešu sportiskās prasmes, kā arī veicina reģionālo un pārrobežu sadarbību sporta jomā. Jauniešiem ir iespējas piedalīties arī vasaras nometnēs un pēc noteiktu prasmju un vecuma sasniegšanas pievienoties futbola klubam "Valka". Apmeklēta ir arī biedrība "BMX klubs Alko", kā arī florbola un volejbola klubi. Tiem, kam bumbu sporta veidi un velosipēdi nav pa prātam, ir iespēja pievērsties badmintonam vai mazpulkiem, kas māca iemaņas lauksaimniecībā, stāsta par veselīgu dzīves veidu un iemāca vērtības, kas svarīgas tālākajā dzīvē. Ir grūti izvēlēties savējo, tāpēc sludinājumi Valkā portālā dalder.lv palīdzēs atrast ne vien aprakstus, bet arī iespēju pieteikties savai pirmajai nodarbībai, lai uzzinātu, vai izvēlētais ir pa prātam. 

Uzņēmējdarbība Valkā attīstās straujā ātrumā
Apmēram 58% no novada teritorijas klāj meži, ar ko skaidrojama mežsaimniecības un kokapstrādes attīstība novadā. Tai seko arī lauksaimniecības nozare, galvenokārt graudkopība, piena lopkopība un kartupeļu audzēšana, kā arī briežkopība. Papildus šīm nozarēm novadā pārstāvēta arī hidrotehnisko objektu būvniecība, plastmasas plātņu, lokšņu, cauruļu un profilu ražošana, elektroenerģijas ražošana, metāla konstrukciju ražošana, gaļas pārstrāde, kā arī dzīvojamo ēku būvniecība. Dalder.lv sludinājumos Valkā ir iespējams atrast visas nozares, redzēt gan aktuālās vakances uzņēmumos, gan izdarīt pasūtījumus un atrast sev nepieciešamās lietas. 

Pieaugušo izglītība un jaunu hobiju meklēšana
Reklāma Valkā ir pārsvarā par precēm vai mājražotājiem, kas parāda savu veikumu, bet reti manāma par pieaugušo iespējām attīstīt savus talantus, atrast jaunus hobijus vai radīt kaut ko pašu rokām. Dalder.lv atradīsi visu piedāvājumu ar iespējām, ko vari saņemt savā novadā. Piemēram, Latvijas–Igaunijas institūts piedāvā mūžizglītības iespējas Valkas novadā, kā arī sadarbības veicināšanu starp nevalstiskām organizācijām, piemēram Dvīņu pilsētu asociācijas darbības koordinēšana. Valkas dāmu klubs piedāvā iesaistīties dažādās politiskās aktivitātēs, paplašināt redzesloku, iegūt jaunas zināšanas, veicināt veselīgu dzīves veidu, kā arī citas lietas. 

Valka attīstās straujā tempā, novadā ir plašas darba un atpūtas iespējas. Ja šķiet, ka ārpus lielajām pilsētām vairs nekas nenotiek, noteikti ir vērts gan ielūkoties reklāmā Valkā, gan doties uz turieni, lai savām acīm apskatītu šo pilsētu un, iespējams, tur atrast savu aicinājumu. Varbūt pat uzsākt uzņēmējdarbību šajā novadā un īstenot kādu vēl nepiepildītu sapni. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu