Pērn būtiski sarukuši "Enefit" zaudējumi

Pagājušā gadā nedaudz sarucis Igaunijas elektroenerģijas ražotāja "Eesti Energia" meitasuzņēmuma Latvijā SIA "Enefit" apgrozījums, tajā pašā laikā uzņēmums spējis būtiski samazināt zaudējumus.

Kā pēc SIA "Firmas.lv" informācijas ziņo aģentūra LETA, 2014.gadu "Enefit" noslēdza ar 53 669 330 eiro apgrozījumu, kas bija par 5% mazāk nekā 2013.gadā, kad uzņēmums apgrozījums bija 56 465 718 eiro.

Tajā pašā laikā pērn "Enefit" zaudējumi saruka piecas reizes - no 9 704 037 eiro 2013.gadā līdz 1 907 121 eiro pagājušajā gadā.

Uzņēmuma vadība norāda, ka pagājušā gada finanšu rezultātus ietekmēja klientu portfeļa samazinājums par 9%.

Lai "Enefit" realizēto enerģijas apjomu sasniegtu iepriekšējo divu gadu līmenī, šogad uzņēmums atsāks elektroenerģijas pārdošanu par fiksētu cenu. Savukārt "Enefit" darbību turpinās kreditēt tās māteskopmānija "Eesti Energia".

Neskatoties uz pērn pārtraukto fiksētas cenas līgumu piedāvājumu, elektroenerģijas tirgotājs SIA "Enefit" 2014.gadā noturējis vairāk nekā 20% lielu Latvijas atvērtā tirgus daļu.

Pagājušajā gadā uzņēmumiem Latvijā "Enefit" pārdevis elektroenerģiju 1061 gigavatstundas (GWh) apmērā, kas ir kritums par 7,9% salīdzinājumā ar 2013.gadu. Vienlaikus intensīvs darbs ar klientiem un jaunu "Nord Pool Spot" biržai piesaistītu produktu izveide ļāvusi noturēt klientu portfeli ar 1600 uzņēmumiem.

Pagājušajā gadā tika arī norakstīts iepriekš veidotais uzkrājums zaudējumiem, ko radīja pārrobežu pārvades izmaksu fiksēšanas problēmas uz Igaunijas-Latvijas robežas. Pateicoties labajiem jaunieviesto produktu pārdošanas rezultātiem, zaudējumu apmērs ir samazinājies gandrīz pieckārtīgi.

"Enefit" māteskompānijas "Eesti Energia" apgrozījums 2014.gadā sasniedza 880 miljonus eiro, bet peļņa veidoja 159 miljonus eiro. Visstraujāk jeb par 24% audzis kompānijas naftas produktu ražošanas virziens, kurā sasniegts rekordliels saražotās slānekļa eļļas apjoms - 265 000 tonnu.

SIA "Enefit" ir elektroenerģijas pārdevējs Latvijas atvērtajā elektroenerģijas tirgū, kas dibināts 2006.gadā. Uzņēmums ir reģistrēts elektroenerģijas tirgotājs visā Latvijas teritorijā, kā arī uzņēmumam ir sadarbības līgumi ar AS "Augstsprieguma tīkls" (pārvades sistēmas operators) un AS "Sadales tīkls" (sadales sistēmas operators). Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)