Banner 980x90

Lieto disku krāsošana

Auto diski ir automašīnas detaļas, kuru izvēli nosaka ne tikai tehniskie parametri, bet arī to estētiskās kvalitātes. Automašīnu īpašniekus nosacīti var iedalīt divās lielās grupās – tādos, kuriem diski ir nemainīga auto detaļa, kas dažkārt jāpārkrāso, un tādos, kuri ar diskiem veido sava auto unikālo stilu. Pēdējie pārkrāso auto diskus no standarta modeļa atšķirīgās krāsās vai piemeklē arvien jaunākus, pārsteidzošākus disku dizainus. Auto disku pieprasījums uzrāda stabilu kāpumu, jo sekotāju auto aksesuāru modes tendencēm ir ne mazums.

Visbiežāk izmaiņas disku izskatā tiek veiktas, diskus pārkrāsojot.

Vispirms īsumā par disku pulverkrāsošanu, ja izvēlēsieties profesionāļu pakalpojumus.

Disku pulverkrāsošana

Pulverkrāsošana ir populāra un pieprasīta metode, jo pulverkrāsa ir ļoti noturīga pret ārējās vides faktoriem. Ja diskus izmanto visu gadu vai tikai ziemā, tad pulverkrāsas pārklājums diskus pasargā no sāls un citu reaģentu maisījumu tiešas iedarbības. 

Kas ir pulvera krāsa?

Pulvera krāsa ir pulveris, kas sastāv no mazām daļiņām. Šo daļiņu krāsu pigments piešķir pulverim attiecīgu krāsu. Pulveru krāsu īpatnība ir tāda, ka tā iegūst savas īpašības pēc termostatiskas apstrādes krāsnī aptuveni 200 °C temperatūrā. Krāsošanas gaitā, veicot krāsu slāņa vienmērīgu uzklāšanu,  tiek nodrošināts krāsojuma pilnīgums un noturība.

Darba gaita

Vispirms disks tiek attīrīts no vecās krāsas ar smilšu strūklas (skrotēšanas) palīdzību. Tad disks tiek nokrāsots izvēlētajā krāsu tonī ar pulverkrāsu. Procesa beigās viss disks tiek nolakots, lai nodrošinātu krāsojuma aizsardzību un uzlabotu diska kopējo vizuālo izskatu.

Krāsošana automobiļu diskiem sastāv no vairākiem posmiem:

 • smilšstrūkla – virsmas attīrīšanai;
 • diska fosforizācija – izmanto, lai iegūtu antikorozijas slāni dažu mikronu biezumā;
 • attaukošana – ķīmiska metode, lai noņemtu eļļu, taukus un uzlabotu krāsas adhēziju (saķeri);
 • grunts uzklāšana – parasti grunts polimerizācijai pietiek ar 10–15 minūtēm;
 • pēdējais posms – pulvera krāsas uzklāšana, kas ilgst 15–20 minūtes.

Priekšrocības

Darbu veikšanas ātrums ir viena no acīmredzamām priekšrocībām. Ar vienu reizi krāsu var uzklāt biezā slānī, ko nevar panākt ar parasto auto krāsu. Savukārt, pievienojot īpašas piedevas, var panākt interesantus zīmējuma efektus un faktūras. Pulverkrāsas uzklāšana notiek ļoti akurāti, bez gaisa burbulīšiem un citiem pamanāmiem defektiem.

Disku krāsošana ar auto krāsu 

Kā jebkurā jomā, ir amatieri, kuri izvēlas DIY (“dari to pats”) piegājienu un auto diskus krāso paši. Iepazīstoties ar krāsošanas tehniku un iegādājoties kvalitatīvus materiālus, šo procesu ar labiem rezultātiem iespējams veikt arī savā garāžā. Tomēr jāatzīmē, ka tas ir lēns, precizitāti un pacietību prasošs process – nodarbe īsteniem auto mīļotājiem.

 • Virsmas sagatavošana: attīrīšana no smiltīm un dubļiem, vecās krāsas noņemšana
  Pirmo netīrumu kārtu noņem ar birsti. Izmantot karčeru neiesaka, jo mikroplaisās var iekļūt ūdens, kas vēlāk izraisīs korodēšanu. Ja iespējams, ieteikums aizvest diskus uz strūklošanu, lai iegūtu pilnīgi attīrītu metāla virsmu no vecās krāsas.
 • Attīrīšana no rūsas
  Virsmas attīrīšanai izmanto dažāda raupjuma smilšpapīrus (no 80. līdz 3000. numuram), ripas ar smilšpapīru, slīpšvammi noslēguma uzslīpējumam. Papildu izmanto rūsas noņēmēju – to uzklāj uz attīrītas virsmas un atstāj uz pāris stundām. Šķidrums iekļūst mikroplaisās, kā arī noņem rūsu no grūti apstrādājamām vietām.
 • Attaukošana
  Piemērots vaitspirts vai šķīdinātājs 646.
 • Gruntēšana
  Grunts krāsa pēc toņa jāpielāgo pamatkrāsai. Vēlams gruntēt vairākās kārtās, katrai kārtai atļaujot nožūt 24 stundas. Ja pēc grunts uzklāšanas atklājas vizuāli defekti, tad tie jāsapilda ar špakteļmasu; pēc špakteļmasas nožūšanas seko uzslīpēšana un jauna gruntēšana.
 • Krāsošana
  Darbam vispiemērotākais ir pulverizators, ar kuru iespējams regulēt krāsas kūli – tā padevi un spiedienu –, taču nelielu detaļu krāsošanai (kādi ir auto diski) labi noderēs auto disku krāsa aerosolā. Ar speciālajām krāsām var krāsot viegla metāla lietos diskus, metāla diskus, kā arī dekoratīvās plastmasas uzlikas. Krāsa jāklāj vairākās kārtās, katrai kārtai žūstot 24 stundas. Pēc krāsošanas diskus lako.

Plašs auto disku un auto preču piedāvājums tirdzniecības centrā internetā 220.lv.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu