Kas jāņem vērā, ja grib veikt zobu balināšanu klīnikā

Mūsdienu zobārstniecība piedāvā tādas iespējas, par kurām pirms vairākām desmitgadēm pat sapņot nevarēja. Tas attiecas ne tikai uz zobu ārstniecību un aizvietošanu, bet arī tādu kosmētisko aspektu kā zobu balināšana. Tagad par vairākiem toņiem baltākus zobus var iegūt vien pāris stundu laikā. Zobu balināšana klīnikās notiek ar jaunākās paaudzes metodēm, kur izmanto lāzeru vai UV gaismas lampu, kas ir efektīvākie un saudzīgākie balināšanas veidi. 

Tas izklausās tiešām vilinoši, jo kurš gan negribētu, veroties spogulī, redzēt žilbinoši baltus zobus kā slavenībām. Tomēr zobu balināšana ir procedūra, kas prasa gan piesardzību, gan dažu būtisku nosacījumu ievērošanu, lai rezultāts būtu tāds, kādu vēlaties, kā arī netiktu nodarīts kaitējums zobiem.

Zobus nedrīkst balināt, ja esi jaunāks par 18 gadiem
Zobu balināšana netiek veikta nepilngadīgajiem, jo viņiem vēl zobi nav pietiekami izveidojušies un mineralizējušies, tāpēc balināšanas procedūra zobiem nav vēlama, tie var kļūt trausli, bojāties, kļūt jutīgi. 

Zobu balināšana nav piemērota grūtniecēm un barojošām māmiņām
Tāpat zobu balināšana netiks veikta grūtniecēm un māmiņām, kuras baro bērnus ar krūti. Procedūras laikā tomēr tiek izmantotas vielas un iekārtas, kas nebūtu vēlamas tik sensitīvā dzīves periodā. Ja vēlas baltākus zobus, tad jāatliek šī procedūra uz nedaudz vēlāku laiku.

Nevar balināt neveselus un ļoti jutīgus zobus
Lai lemtu, ka drīkst veikt zobu balināšanu, noteikti ir jākonsultējas ar zobārstu, kurš veiks apskati un novērtēs zobu stāvokli. Var būt gadījumi, ka balināšanu neiesaka tāpēc, ka zobi jau tā ir ļoti jutīgi, kā arī to var liegt kādi specifiski zobu veselības aspekti vai saslimšanas. 

Pirms balināšanas jāveic zobu higiēna
Zobu higiēnas laikā tiks noņemts viss grūti pieejamais aplikums un atsegti iespējamie bojājumi. Tas ir būtiski, jo zobu balināšanu drīkst veikt tikai veselā mutes dobumā. 

Pirms balināšanas zobi jāsalabo
Ja kāds zobs ir bojāts, tad pirms balināšanas noteikti jāveic labošanas darbi. Kā arī jāpārliecinās, kādā stāvoklī ir plombas un citi mākslīgie risinājumi mutē, jo jāņem vērā, ka zobu balināšana iedarbojas tikai uz dabīgajiem zobiem. Pēc procedūras var nākties veikt plombu un citu elementu nomaiņu, lai tonis neatšķirtos no dabīgajiem zobiem.

Pēc procedūras jāievēro saudzīgs režīms
Zobu balināšana uz kādu laiku zobus var paradīt jutīgākus un arī uzņēmīgākus pret atkārtotu pigmentēšanos, tāpēc ir būtiski pēc procedūras aptuveni divas nedēļas ievērot tā saucamo "balto diētu", izvairoties no dzērieniem un ēdieniem, kas iekrāso zobus, kā arī jāatsakās no smēķēšanas. Tas ļaus ilgstoši saglabāt balināšanas laikā iegūto efektu. 

Uzziniet  vairāk par zobu balināšanu ar modernākajām un efektīvākajām metodēm "Dr. Apines zobārstniecības klīnikā", kā arī piesakieties konsultācijai pie speciālista: https://www.apinesklinika.lv/pakalpojumi/zobu-balinasana/.

Ko darīt, lai zobi nezaudētu savu dabisko toni
Lai nebūtu vajadzības doties uz zobārstniecību un veikt zobu balināšanu, ir būtiski ikdienā rūpēties par to, lai zobi ar laiku nepaliktu dzeltenīgi vai pelēcīgi. Lūk, daži būtiskākie soļi, kas palīdzēs saglabāt zobu dabisko un skaisto toni.
• Jāveic rūpīga un pareiza zobu kopšana no rīta un vakarā.
• Jāveic zobu higiēna vismaz reizi gadā.
• Atteikšanās no smēķēšanas ievērojami uzlabos zobu veselību un izskatu.
• Ieteicams mazāk lietot ēdienus un dzērienus, kas iekrāso zobus (kafija, melnā tēja, sulas, sarkanvīns utt.).
• Būtiska ir arī zobu sargāšana no traumām.
• Vajadzības gadījumā jāizmanto baltinoša zobu pasta, kas jau mājas apstākļos uzlabos zobu toni.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu