Basketbola klubs "Valka/Valga" gatavojas jaunajai sezonai

Publicitātes foto/ Foto: Valka.lv
Publicitātes foto/ Foto: Valka.lv

Latvijas basketbola līga (LBL) gatavojas jaunajai 2016./2017.gada sezonai. Šogad Latvijas vīriešu basketbola čempionāta oficiālais nosaukums būs "OlyBet" Basketbola līga. Basketbola klubs "Valka/Valga" ir gatavs iesaistīsies cīņā par augstām vietām.

Kā pilsētas informācijas portāls Valka24.lv uzzināja Valkas novada pašvaldībā, līdzdalībai LBL čempionātā apstiprinātas komandas: "Valmiera/ORDO", "VEF Rīga", BK "Ventspils", "Liepāja/Triobet", "Jūrmala/Fēnikss", BK "Valka/Valga", BK "Jēkabpils", "Barons", "Ogre/Kumho Tyres" un "Latvijas Universitāte". BK "Barons" vēl jāiegūst citu klubu piekrišana spēlēt "Daugavas" sporta nama zālē, kas dažos aspektos neatbilst FIBA noteikumiem. BK "Valka/Valga" LBL aizvadīs divu apļu turnīru.

2016./2017.gada sezonā BK "Valka/Valga" treneris būs Juris Umbraško. Sekojot līdzi notikumiem iepriekšējā sezonā, viņš par treneri kļuva sezonas aktīvākajā laikā, kad komandai nācās aizvadīt nedēļā vairākas spēles.

"Bija grūti uzsākt darbu sezonas vidū. Spēles ritēja viena pēc otras. Daudz strādājām, lai komanda iegūtu emocionālo pakāpienu. Sezonas beigās puiši progresēja un kopējais komandas sniegums gāja uz labo pusi, gribēju mainīt daudzas lietas, bet man pietrūka laika.  Šogad vēlos, lai puiši jau pašā sākumā spēj realizēties kā komanda un pierādīt sevi individuāli," pauž Umbraško.

BK "Valka/Valga" ir ievērojamas izmaiņas sastāvā. Tāpat kā pērn, spēlētāji ir gan latvieši, gan igauņi un komanda spēlēs abu valstu līgās.

Šogad komandai ir pievienojies spēlētājs Artūrs Bricis, kurš iepriekšējo sezonu aizvadīja Portugāles klubā "U.D. Oliveirense".

"Basketbols ir mana dzīve. Katra spēle man ir svarīga un nozīmīga. Pēc sezonas noslēguma Portugālē pievienojos Valkas klubam, jo vēlos sevi pierādīt divās līgas vienlaicīgi, tā ir īpaša motivācija trenēties vairāk," atklāj Bricis. Lai gan basketbolistiem nu pat ir sākušies treniņi Bricis neslēpj: "Esmu apmierināts ar treniņu procesu Valkā. Ir jāpierod pie komandas biedriem, jo komandu veido arī Igaunijas spēlētāji. Līdz sezonas sākumam vēl ir laiks - saspēlēsimies." Tomēr vislielāko atbalstu basketbolists cer sagaidīt no skatītājiem: "Jūs esat mūsu veiksmes atslēga" Briča Portugālē iegūto pieredzi un prasmes skatītājiem būs iespēja vērot septembrī, kad sāksies pirmās sezonas spēles.

Umbraško vērtē: "Šogad komanda ir atlētiskāka, ātrāka, kustīgāka - būs ko redzēt. Mēs esam augstākā līga Valkā, tāpēc parūpēsimies par emocijām katrā spēlē, jo basketbolā rezultāts nekad nav paredzams."

Pirmo reizi startējot Latvijas basketbola līgā, BK "Valka/Valga" 2015./2016.gada sezonu noslēdza sestajā vietā.