Tu spēlē bingo? Ielūkojies šīs spēles vēsturē!

Viens no galvenajiem jautājumiem, kas nereti interesē bingo spēlētājus, ir - kurš izgudroja šo spēli. Lai arī bingo spēles internetā ir pieejamas salīdzinoši nesen, šīs aizraujošās izklaides pirmsākumi meklējami jau tālajā 16. gadsimtā, kad tā bija iecienīta Itālijā. Turklāt bingo spēle joprojām ir izplatīta sestdienas nodarbe daudziem itāļiem. 18. gadsimta beigās spēle parādījās Francijā savukārt 19. gadsimtā to pārņēma vācieši, un tā pamazām izplatījās visā pasaulē. Lasi tālāk, lai uzzinātu vairāk par bingo izcelsmi!

Beano, nevis bingo
Vai zini, kā radās nosaukums "bingo"? Līdz 20. gadsimta 30. gadiem spēli sauca "Beano", bet, kad tā nonāca līdz Ziemeļamerikai, kur pirmo reizi šo spēli spēlēja Atlantā, ilgi nebija jāgaida pārmaiņas. Kādā no spēļu pēcpusdienām Ņujorkā viena no spēlētājām sajūsmā par uzvaru iesaucās: "Bingo!", un tā šis vārds ātri vien izplatījās, kļūstot par spēles oficiālo nosaukumu.

Bingo spēļu kartītes
Klasiskā bingo spēle, kas iecienīta Amerikā, sastāv no kartītes, uz kuras ir 5 x 5 lauciņi, un pa augšējo līniju izvietots vārds BINGO. Mērķis ir atzīmēt horizontālās, vertikālās vai diagonālās līnijas, kas veido vārdu BINGO. Pašā vidū ir brīvs lauciņš.

Keno un loto
Ir pašsaprotami, ka laika gaitā cilvēkiem apnīk viena un tā pati izklaide, tādēļ rodas vēlme to uzlabot, mainīt un papildināt. Tādā veidā radās arī Keno un loto spēles. Keno ir sava veida mikslis, kurā ir daļa no bingo un daļa no loto īpašībām. Visas šīs spēles internetā un klātienē joprojām ir iecienītas daudzās pasaules valstīs.

Amerika dod priekšroku spēles klasiskajai versijai
Par spīti tam, ka tagad daudzas spēles internetā, tajā skaitā bingo, pieejamas spēlēšanai jebkurā laikā un vietā, Amerikā joprojām daudzi cilvēki izvēlas standarta spēles variantu, satiekoties klātienē ar citiem spēlētājiem. 

Online bingo kļuva populārs 2000. gadu sākumā
Šī spēle internetā parādījās pēc jaunās tūkstošgades sākuma, kad tādi spēļu izstrādātāji kā Microgaming sāka veidot pirmās bingo spēļu platformas. Kopš tā laika šī ir kļuvusi par iecienītu izklaidi daudziem cilvēkiem, un, visticamāk, tā arī tik ātri nepazudīs.