Sieviešu smaržas – kā izvēlēties piemērotākās?

Foto: Xnet.lv
Foto: Xnet.lv

Vairākos pētījumos atzīts, ka tieši aromāts ir tas, kas atstāj visspilgtāko pirmo iespaidu. Taču – kā neapjukt plašajā aromātu piedāvājumā? Mums Tev ir atbildes!

Septiņi aromātu tipi
Iepazīstoties ar smaržu aprakstiem, noteikti būsi pamanījusi tādu apzīmējumu kā aromāta tips. Lai gan aromātu kombinācijas, izmantojot neskaitāmās komponentes, ir būtībā bezgalīgas, tiek izdalīti septiņi aromātu tipi, pēc kuriem lielā mērā iespējams saprast, kāds būs konkrēto smaržu raksturs:
- citrusaugļi – šo aromātu tipu raksturo bergamotes, citrona, apelsīna, greipfrūta un citu citrusaugļu smarža;
- ziedi – šīs kategorijas aromāti sevī ietver izteiktu ziedu aromātu. Izplatītākie no tiem ir jasmīns, maijpuķītes, ceriņi u.c.;
- paparde – šī tipa smaržas izceļas ar lavandas, rozmarīna un citu zālaugu aromātiem. Papardes tipa smaržām raksturīgs intensīvs un pikants aromāts; galvenokārt papardes tips tiek lietots vīriešu parfimērijā;
- šiprs – aromātu grupa, kas balstās uz pačūlijas, bergamotes un ozolkoka mizas sastāvdaļām;
- āda – ādas aromātu tipi ir visnotaļ specifiski, veidoti uz dūmu un tabakas bāzes, taču dažkārt jūtami arī ziedu toņi;
- ambra – šajā aromātu grupā esošās smaržas izceļas ar maigu un juteklisku aromātu, ko nodrošina vaniļas, vīraka, kā arī eksotisko ziedu un garšvielu klātesamība;
- koksne – koksnes aromāti lielākoties ir silti, nereti papildināti arī ar citrusaugļu notīm.

PP, EDP, EDT, EDC – ko tas nozīmē?
Iegādājoties parfimēriju, uzmanība jāpievērš ne tikai aromātam, bet arī parfimērijas veidam, jo no tā atkarīgs, cik ilgi aromāts pēc izsmidzināšanas būs jūtams.

PP (Pure Parfum)
Parfīms jeb smaržas ir intensīvākais un noturīgākais parfimērijas veids. Smaržas nepieciešams lietot pavisam nelielā apjomā – pietiek ar pāris pilieniem aiz auss. Ņemot vērā to intensitāti, smaržas neiesaka izmantot no rīta, kā arī karstā laikā.

EDP (Eau De Parfum)
Parfimērijas ūdens (dažkārt tiek dēvēts arī par smaržūdeni vai tualetes smaržām) ir piemērotākais aromāta veids ikdienas lietošanai, jo nav pārlieku intensīvs, bet izceļas ar labu noturīgumu (parasti 3 līdz 6 stundas). Ņemot vērā cenas un noturības attiecību, parfimērijas ūdens ir populārākais parfimērijas veids.

EDT (Eau De Toilette)
Tualetes ūdens ir mazāk intensīvs, salīdzinot ar parfimērijas ūdeni, tādēļ cilvēki to nereti lieto vairākas reizes dienā (noturīgums lielākoties ir 2 līdz 3 stundas).

EDC (Eau De Cologne)
Vājākais no parfimērijas veidiem. Ēterisko eļļu un smaržvielu koncentrācija odekolonā ir ļoti zema, tādēļ šie aromāti ir ļoti gaisīgi un viegli, un tās pēc izsmidzināšanas iespējams sajust ne ilgāk par divām stundām.

Ietaupi, izvēloties testeri
Ja vien smaržas negrasies pasniegt dāvanā, lieliska izvēle ir testeru iegāde. Testeru smaržas ir iepakotas parastā (parasti – baltā) kastītē, bet reizēm kastīte vai korķis var nebūt vispār. Taču testeriem ir būtiska priekšrocība – tie, salīdzinot ar smaržām oriģinālajā iepakojumā, ir pieejami par izdevīgāku cenu.

Xnet.lv – plašs smaržu klāsts
Ja esi nolēmis iegādāties jaunas smaržas, dari to internetā – pateicoties zemākajām veikala uzturēšanas izmaksām, preces internetveikalos mēdz būt lētākas, un izņēmums nav arī smaržas. Pērkot parfimēriju internetā, Tev pat nevajadzēs doties ārpus savām mājām, piemēram, interneta veikals Xnet.lv piedāvā dažādas piegādes opcijas, tostarp – līdz pat Tavas dzīvesvietas durvīm. Turklāt Xnet.lv klāstā atrodamas smaržas no teju 100 zīmoliem – piemērotāko aromātu atrast spēs ikviens!