"John Deer" traktoru un kombainu tirgotājam "Dojus Latvija" pērn 78% pārdošanas pieaugums

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Lauksaimniecības tehnikas tirgotāja SIA "Dojus Latvija" pērn strādāja ar 20,79 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir pusotru reizi vairāk nekā iepriekšējā gadā apgrozītie 13,20 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" dati.

Kā ziņo aģentūra LETA, uzņēmuma zaudējumi sarukuši līdz 744 258 eiro salīdzinājumā ar 1,65 miljonu zaudējumiem 2014.gadā.

Kā norādīts vadības ziņojumā, finanšu rādītāju kāpumu sekmējis lauksaimniekiem pieejamais Eiropas Savienības (ES) jaunā plānošanas perioda fondu finansējums, kas savukārt sekmējis jaunās tehnikas pārdošanas apjomu pieaugumu par 78% salīdzinājumā ar 2014.gadu.

Tāpat pērn tika akcentēts darbs pie kompānijas atpazīstamības veicināšanas, kā arī tehnikas servisa pakalpojumu pilnveidošanas uzņēmuma filiālēs dažādos Latvijas reģionos. Uzņēmums papildināja arī savu lauksaimniecības tehnikas nomas parku, kopējiem ieguldījumiem sasniedzot 3,4 miljonus eiro.

Tāpat norādīts, ka arī šogad "Dojus Latvija" plāno apgrozījuma pieaugumu par 78%, kas tiek prognozēts, balstoties uz kvalitatīvām attiecībām ar klientiem un servisu tīkla attīstību.

Vienlaikus tiek norādīts, ka jaunas tehnikas tirgus šogad būs atkarīgs no zemniekiem pieejamā ES finansējuma, graudu ražas un to cenām. Prognozējams, ka vidējās jaunās tehnikas vienības cenas paliks līdzīgā līmenī kā pērn, līdz ar to uzņēmums plāno tirgus daļas pieaugumu lietotās tehnikas un pēcpārdošanas servisa jomā.

Pēc Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras datiem, "Dojus Latvija" pārstāvētajai "John Deer" traktortehnikai patlaban ir 18%, bet kombainu segmentā - 20% tirgus daļas.

"Dojus Latvija" reģistrēts 2009.gadā Ķekavā, pamatkapitāls ir 711 000 eiro, nodarbināto skaits pērn - 68 darbinieki, no kuriem 23 ir mobilie mehāniķi.

Uzņēmuma īpašnieks ir Lietuvas kompānija "Dojus UAB".