Ko ņemt vērā, apsverot kāzu svinību vietas?

Foto: Pixabay.com / Elkaaaaaaa
Foto: Pixabay.com / Elkaaaaaaa

Kāzu rīkošana nav viegls uzdevums. Lai sarīkotu brīnišķīgu pasākumu, jāpieliek ne mazums pūļu, sākot no norises vietas līdz pat viesu sarakstam un ēdienkartei. Taču tieši pareiza kāzu svinību vietas izvēle būs tā, kas palīdzēs noteikt gan svētku tematiku, gan pārējās detaļas. Ko ņemt vērā, izvēloties telpas, kur svinēt savas kāzas?

Kāzu tendences – izplatītākie formāti
Kāzu plānotāji apgalvo, ka pēdējā laikā arvien lielāku popularitāti iegūst tieši netradicionālas kāzas, tostarp, kāzas pilsētvidē, netālu no Rīgas. Par šī gada kāzu tendenci dēvējamas, piemēram, svinības restorānā, kas izrotāts atbilstoši pāra gaumei vai telpās ar nedaudz industriālu piesitienu. Arī attālumam ir nozīme – biežāk tiek izvēlētās kāzu svinību vietas, kuru sasniegšanai nav nepieciešami gari braucieni.

Ko ņemt vērā, uzsākot kāzu plānošanu?
Lai plānošana izdotos, pirms domāt par kāzu svinību vietas izvēli, nepieciešams rast atbildes uz 3 jautājumiem:

1. Kāds ir ieplānotais budžets?
Budžeta noteikšana palīdzēs konkretizēt iespējas un iezīmēt pasākuma virzienu. Profesionāli kāzu plānotāji iesaka atlikt 5–10 % budžeta neparedzētiem gadījumiem (piemēram, nepieciešamībai pāršūt kādu kleitas detaļu).

2. Cik viesus ielūgsiet?
Vai Jums padomā lielas kāzas ar 100 viesiem vai romantiska sarakstīšanās ģimenes un tuvāko draugu lokā ar banketu 15–20 cilvēkiem? Cilvēku skaits jāņem vērā, izvēloties telpas.

3. Kurā gadalaikā kāzas tiks svinētas?
Kāzu datuma noteikšana palīdzēs gan konkretizēt tematiku, gan aplūkojamās kāzu svinību vietas.

Ja kāzas paredzētas siltajā gadalaikā, varat izvēlēties:
telpas ar terasi – piemēram, viesnīcas Baltvilla restorāna 300 m2 plašā, daļēji segtā terase, no kuras paveras skats uz Baltezeru, būs labs risinājums, ja vēlaties vasaras kāzas, kas ir vienlaikus iekštelpās un ārā;


senu savrupnamu – lauku romantikai un aizgājušo laiku burvībai;
brīvdabas nojumi meža vai pļavas ielokā – neskartas dabas tuvumam.

Tiesa, kāzas brīvā dabā, ne vienmēr nozīmē zemākas izmaksas. Šādām svinībām nepieciešami līdzekļi, lai kompensētu to, ko daba nespēj piedāvāt (piemēram, deju grīda un papildu apgaismojums, elektrība u.c.).

Ja svinības plānotas vēsajā gada pusē vai Jūs vienkārši dodat priekšroku labāk kontrolējamiem apstākļiem – piemērotas būs iekštelpu kāzas ar izsmalcinātu banketu un tematiskām dekorācijām. Turklāt, arī šādos gadījumos nav jāupurē dabas klātbūtne – izvēlieties telpas, kas aprīkotas ar lieliem logiem un ainavisku skatu. Priežu mežs vai ezera tuvums ļaus justies tuvāk dabai arī ziemas vidū!

Ko ņemt vērā, aplūkojot potenciālās kāzu svinību vietas?
Kad kāzu datums, budžets un viesu skaits noskaidrots, pienācis laiks arī norises vietu aplūkošanai. Dodoties ideālās kāzu svinību vietas meklējumos, pievērsiet uzmanību šiem elementiem:

Telpas, to aprīkojums un apkārtne
Ja dodat priekšroku iekštelpu kāzām, izvēlieties telpas, kurās ir pieejamas:
ērti izvietotas elektrības rozetes – elektrība var būt nepieciešama gan nolīgtajiem mūziķiem, gan dekorācijām, gan tādam sīkumam kā telefonu uzlādēšana. Tieši mazās lietas veido kopējās atmiņas par pasākumu!
piemērots apgaismojums. Kāda gaisma atbilst Jūsu svētku tematikai – nedaudz krēslaina un romantiska vai spoža un dinamiska? Varbūt Jūs dodat priekšroku dabiskajam apgaismojumam? Tādā gadījumā izvēlieties telpas ar lieliem logiem;

• iespēja dekorēt pēc saviem ieskatiem – tematiskas kāzas nav iedomājamas bez atbilstoša noformējuma;
gaisa ventilācija – šis būs īpaši svarīgi, ja paredzēts liels cilvēku skaits, vai, ja kāzas plānotas vasarā;
 • akustika – lai nolīgtie mūziķi izklausītos īpaši labi;
• pietiekami daudz vietas – aktivitātēm, dekorācijām un, protams, viesiem. Noskaidrojiet cilvēku skaitu, kam piemērota konkrētā zāle. Piemēram, Baltvilla kāzu svinēšanai piedāvā gan plašas, ar lieliem logiem aprīkotas telpas – vērienīgākiem pasākumiem, gan greznus prezidenta apartamentus, viesu skaitam līdz 20 cilvēkiem, gan arī plašu brīvdabas svinību vietu pie ezera.

Atcerieties! Noskaidrojiet, vai Jūsu izvēlētajā piedāvājumā ietilpst arī pietiekami liela un viegli pieejama autostāvvieta, kā arī rotaļlaukums, ja pasākumu apmeklēs bērni.

Bankets
Svētku galds ir pelnījis īpašu rūpību. Lai gardo cienastu atminētos vēl ilgi pēc kāzām, informējiet par savām vēlmēm banketa rīkotājus pēc iespējas detalizētāk (Jums padomā tradicionāls vai ekstravagants mielasts?), kā arī izpētiet atsauksmes internetā.

Nakšņošanas iespējas
Rīkojot kāzas divu dienu garumā, jāapdomā arī nakšņošanas iespējas. Ja ciemiņi ieradušies no tālienes vai atbraukuši no ārzemēm, kā kāzu svinību vietas, vislabāk noderēs viesu nami un viesnīcas. Atzīmējot kāzas viesnīcā Baltvilla, gan Jums, gan  viesiem būs iespēja izbaudīt arī papildu pakalpojumus, piemēram, aromātisku SPA procedūru.

Atcerieties! Plānojot nakšņošanas iespējas, ir svarīgi noskaidrot, vai ciemiņi būs gatavi gulēt vienā telpā, vai dos priekšroku izguldīšanai atsevišķos numuriņos. Ņemiet vērā šo aspektu, atlasot potenciālās kāzu svinību vietas!

Vairāk informācijas par kāzu svinēšanas iespējām skaistajā Baltezera krastā – Baltvillā – meklējiet interneta vietnē! Izvēlieties elegantu kāzu svinību vietu un padariet svētkus patiešām neaizmirstamus!